رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه ۲۰۲۰]

آیا می دانید WhatsApp پرکاربردترین برنامه پیام رسانی در جهان است؟با داشتن بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر ماهانه، این برنامه پیام رسانی از نظر کاربران بی نظیر است.

بنابراین آیا این بدان معنی است که واتس اپ بهتر است؟ نه

در این پست تفاوت ها و شباهت های مهم بین این دو برنامه پیام رسانی بیان شده است.امیدوارم که این به عنوان راهنمایی در تصمیم گیری برای استفاده از آن مناسب باشد.

تاریخچه – تلگرام  و واتس اپ

در مرحله اول، بیایید به تاریخچه آنها نگاهی بیندازیم و نگاهی در مورد چگونگی شروع آن داشته باشیم.

برنامه واتس اپ

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

واتس اپ در سال ۲۰۰۹ توسط دو کارمند پیشین یاهو، تأسیس شد. 

در ژوئن سال ۲۰۰۹، آنها تصمیم گرفتند زمان آن است كه واتس اپ را به طور رسمی ثبت كنند، كه این كار را در ایالت كالیفرنیا انجام دادند. او اسم آن را WhatsApp گذاشت که بیش از ۲۵۰،۰۰۰ کاربر چند ماه پس از راه اندازی آن از برنامه استفاده کردند.

در ابتدا واتس اپ یک سرویس رایگان برای همه بود، اما تصمیم گرفت مدل خود را تغییر دهد تا بتواند هزینه ارسال متون تأیید را به کاربران تحمیل کند.

درباره واتس اپ کافی است، اجازه دهید در مورد تلگرام صحبت کنیم.

برنامه تلگرام

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

تلگرام چهار سال پس از تاریخ انتشار WhatsApp اولیه ایجاد شد. 

حالا اینجاست که جذاب می شود. ↓

از اکتبر ۲۰۱۳، Telegram دارای ۱۰۰،۰۰۰ کاربر بود. تا مارس ۲۰۱۴ اعلام کرد که به ۳۵۰۰۰،۰۰۰ کاربر ماهانه رسیده است و تقریبا نیمی از آنها روزانه کاربران فعال هستند.

در یک مقطع، دولت کره جنوبی بسیاری از شهروندان خود را وادار به پیوستن به برنامه تلگرام کرد. تا دسامبر سال ۲۰۱۴ اعلام شد که حدود ۵۰ میلیون کاربر فعال اکنون از این برنامه استفاده می‌کنند و روزانه حدود ۱ میلیارد پیام ارسال می‌کنند. همچنین، هر هفته نزدیک به ۱ میلیون نفر به برنامه می پیوندند!

ترافیک تلگرام پنج ماه پس از آن دو برابر شد و هر روز بیش از ۲ میلیارد پیام ارسال می شد.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

مقایسه تلگرام و واتس اپ

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

قبل از پاسخ دادن به برخی از محبوب ترین سؤالات در مورد Telegram و WhatsApp در زیر، اجازه دهید در مورد چگونگی مقایسه این برنامه ها با یکدیگر صحبت کنیم.

ارسال پیام

Telegram یک برنامه پیام رسانی مبتنی بر ابر است، به این معنی که پیام های شما رمزگذاری و در سرور ذخیره می شوند. مزیت این امر این است که هنگام گم کردن گوشی نیازی به نگرانی ندارید. همیشه می توانید از طریق هر دستگاهی وارد تلگرام شوید و تمام پیام های شما همچنان برای شما وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر واتس اپ از رمزگذاری نهایی(end-to-end) در برنامه پیام رسانی خود استفاده می کند. این بدان معنی است که تمام پیام های ارسالی با یک کلید قفل شده اند و فقط دستگاه گیرنده دارای کلید برای باز کردن پیام های دریافت شده از جمله فایل های رسانه ای است.

ارسال فایل‌ های رسانه ای

ارسال تصاویر در واتس اپ می تواند بعضی اوقات آزار دهنده باشد. بزرگترین فایلی که می توانید در واتساپ ارسال کنید ۱۰۰MB است، و همچنین تصاویر شما را فشرده می کند. بنابراین، کیفیت تصویر را از دست می دهید.

در تلگرام، بزرگترین فایلی که می توانید به اشتراک بذارید، ۱٫۵ گیگابایت است. همچنین به شما امکان می دهد قبل از ارسال فشرده سازی کنید.

استفاده از گروه ها

تلگرام با ویژگی گروه خود کار بسیار خوبی انجام داد. اگرچه تعداد پیش فرض کاربرانی که می توانید اضافه کنید ۲۰۰ است. پس از اتمام آن، گروه به یک سوپر گروه تبدیل می شود و حداکثر ۵۰۰۰ کاربر را امکان پذیر می کند.

سوپر گروه ویژگی های بیشتری را در اختیار ادمین و کنترل گروه قرار می دهد. می توانید برای پیوستن به گروه، از لینک استفاده کنید، به صورت دستی اضافه شوید یا گروه را در برنامه جستجو کنید و به آن بپیوندید.

در مورد WhatsApp، شما فقط می توانید در صورتی که لینک گروه را دریافت کنید، به یک گروه بپیوندید. همچنین بالاترین تعداد کاربرانی که می‌توانید اضافه کنید ۲۵۶ نفر است نه بیشتر!

افزودن مخاطبین

برای استفاده از خدمات آن‌ها، هم تلگرام و هم واتس اپ نیاز دارند که شماره تلفن شما را ثبت كنند. در WhatsApp، باید شماره تلفن خود را به یک شخص غریبه بدهید تا به آن شخص برسید. اما با Telegram، می توانید نام کاربری خود را به اشتراک بذارید، شما همچنین می توانید شماره خود را به اشتراک بذارید، اما این بستگی به شما دارد.

چرا واتس اپ ویژه است؟

تماس ویدیویی – در حالی که ویژگی تماس صوتی در هر دو برنامه وجود دارد، Telegram هنوز ویژگی تماس ویدیویی را ندارد.

Read Receipt- تقریباً هر برنامه پیام رسانی که من استفاده کرده ام، از جمله WhatsApp، هنگام رسیدن یک پیام به گیرنده شما و خواندن آن، به شما اطلاع می دهد. اما تلگرام این ویژگی را ندارد.

استاتوس رسانه ها- این جالب ترین و مسلما پرکاربردترین ویژگی واتس اپ در زمان ماست.استاتوس واتس اپ به شما امکان می دهد فایل های رسانه ای و متن طولانی تر (۷۰۰ کاراکتر) را با دوستان خود به اشتراک بذارید.

استاتوس‌ها ثابت نیستند. آنها بعد از ۲۴ ساعت حذف خودکار می شوند و فقط دوستانی که در مخاطبین شما هستند و آن‌ها نیز شما را در مخاطبین خود دارند،می توانند استاتوس شما را ببینند.

رمزگذاری End-To-End همانطور که در بالا توضیح داده شد، این ویژگی WhatsApp در سراسر برنامه موجود است. این ویژگی فقط با حالت چت مخفی در Telegram در دسترس است.

چرا تلگرام ویژه است؟

نام کاربری – در بالا گفتیم که بدون نیاز به اشتراک شماره تلفن خود می توانید با هر کسی چت کنید. می توانید این کار را با استفاده از URL در این فرمت انجام دهید: t.me/username.

چت مخفی – عکس یا تصویرهایی را که می خواهید با دوستان خود به اشتراک بذارید، تهیه کرده اید، اما نمی خواهید آنها یک نسخه داشته باشند؟ با چت مخفی (secret chat)، تمام پیام‌هایی که ارسال می‌کنید پس از پایان مدت زمان تنظیم، حذف خودکار می‌شوند. ذخیره فایل های رسانه ای در این حالت غیر ممکن است و کاربران نمی توانند از صفحه عکس بگیرند. 

حالت بی صدا – اگر به چت های اواخر شب یا ارسال پیام در ساعات کار علاقه دارید این ویژگی مناسب است. بگویید که می خواهید پیام را بدون صدا رها کنید، در صورتی که گیرنده خواب باشد یا مشغول باشد، دکمه ارسال را نگه دارید. 

کانال‌ها – کانال‌ها مانند گروه ها هستند اما ظرفیت نامحدودی برای کاربر دارند. فقط ادمین‌ها و کاربران انتخاب شده می توانند محتوای خود را در کانال ارسال کنند.

ربات ها – یکی دیگر از ویژگی های چشمگیر ربات است. ربات‌ها برنامه های کوچک هوش مصنوعی هستند که به شما امکان می دهند مواردی مانند پاسخ دادن را خودکار کنید. بدون پاسخ شما به مشتریانتان به طور خودکار پاسخ دهید و یا به طور کلی چیزهایی را خودکار کنید.

نوع فایل – هنگام ارسال فایل در واتس اپ، فقط می توانید یک فایل ۱۶ مگابایتی را به طور همزمان ارسال کنید. در تلگرام می توانید هر نوع فایل و حداکثر ۱٫۵ گیگابایت را ارسال کنید.

چندین حساب – برخلاف واتس اپ، تلگرام به شما امکان می دهد چندین حساب را در یک دستگاه اضافه کنید، همچنین می توانید از حساب خود در دستگاه‌های مختلف استفاده کنید.

ظاهر – تلگرام به کاربران اجازه می دهد تا برنامه را شخصی سازی کنند. شما همچنین می توانید تم های مختلف و آیکون های برنامه را امتحان کنید. فراموش نکنید که حالت شب / تک رنگ را امتحان کنید.

متأسفانه، تنها چیزی که می توانید در واتس اپ تغییر دهید تصویر زمینه چت است. شما مجبور به استفاده از تم پیش فرض نور هستید.

زبان – تلگرام به کاربران امکان تغییر زبان برنامه را می دهد، بنابراین مجبور نیستید از زبان تلفن خود استفاده کنید. 

استیکرهای متحرک – در سال ۲۰۱۵، تلگرام یک فرمت برای استیکر راه اندازی کرد که بعداً به استاندارد صنعت تبدیل شد. آنها در سال ۲۰۱۹ شکل جدید دیگری از استیکرها را راه اندازی کردند.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

اکنون به برخی از محبوب ترین سؤالات مربوط به Telegram و WhatsApp در زیر پاسخ می‌ دهیم. ↓

سوالات و پاسخ های محبوب WhatsApp

آیا در WhatsApp می‌توان هک شد؟

از آنجا که گزارش هایی درباره نقض داده ها در واتس اپ وجود دارد، ما نمی گوییم که آن غیر قابل هک است. همانطور که همه ما می دانیم، چیزی به نام امنیت ۱۰۰٪ وجود ندارد. 

بنابراین بله، WhatsApp قابل هک شدن است!

آیا می توان شخصی را در WhatsApp هک کرد؟

اگر می خواهید شخصی را با آموزش ها یا ابزارهایی که به صورت آنلاین پیدا می کنید هک کنید، ممکن است خودتان هک شوید. چرا؟ زیرا اکثر نرم افزارهای هکری که آنلاین می‌بینید، بدافزارهایی را در آنها پنهان کرده اند. بنابراین، سعی نکنید آنها را امتحان کنید!

چگونه در WhatsApp هک نشویم؟

نگران نباشید، تا زمانی که تلفن خود را به کسی که به او اعتماد ندارید، ندهید. یک هکر می تواند پیام های شما را با کپی کردن پایگاه داده چت واتس اپ و کلید رمزنگاری از تلفن شما بخواند. 

در Android، سیستم فایل برای همه افرادی که دستگاه شما را در دست دارند، باز است. بنابراین زمانی که تلفن خود را به کاربران اندرویدی می دهید مراقب باشید.

برای محافظت از خود؛ با رفتن به:

 Settings > Account > Privacy > Screen lock، گزینه passcode (رمز عبور)/ اثر انگشت را در WhatsApp فعال کنید.

همچنین می توانید تأیید دو عامله واتس اپ را فعال کنید تا از خود محافظت کنید. این ویژگی به شما نیاز خواهد داشت که در هر زمان که می خواهید از واتس اپ در یک دستگاه جدید استفاده کنید، از پین شش رقمی استفاده کنید. اگر آن را فراموش کرده باشید، می توانید همیشه آن را با آدرس ایمیل استفاده شده هنگام تنظیم آن بازیابی کنید.

در اینجا نحوه فعال کردن تأیید صحت دو عامل واتساپ آورده شده است.

 برو به:Settings > Account > Two-factor Verification.

چگونه می توانم در واتس اپ گروهی را پیدا کنم؟

به جز اینکه یک لینک دعوت برای پیوستن دریافت کنید یا به صورت دستی توسط یک ادمین اضافه شوید، جستجو و پیوستن به گروهی در واتس اپ غیرممکن است. جستجو و ورود به گروه ها در تلگرام امکان پذیر است.

چرا باید از واتس اپ استفاده کرد؟

حقیقت این است که واتس اپ موجب صرفه جویی در هزینه می شود. می توانید با دوستان خود ارتباط بیشتری برقرار کنید، تصاویر محصول را به مشتریان ارسال کنید و غیره.

آیا می توانم بعد از بلاک شدن در واتس اپ خودم را از حالت بلاک خارج کنم؟

سوال بالا محبوبیت زیادی ندارد، اما ارزش پاسخ دادن را دارد. حقیقت این است که تنها راه برای  آنبلاک کردن خود پس از بلاک شدن، حذف حساب WhatsApp خود است، سپس دوباره وارد سیستم شوید.

سوالات و پاسخ های محبوب Telegram

تفاوت تلگرام و تلگرام X در چیست؟

تلگرام برنامه پیام رسانی منظم است که همه در فروشگاه App می شناسند. از طرف دیگر Telegram X یک برنامه جایگزین است. این برنامه دارای تمام ویژگی های جدید مانند استیکر متحرک، سرعت سریعتر و مدیر حساب است. این بیشتر شبیه نسخه بتا برنامه اصلی است. 

هرچند که Telegram X هنوز به عنوان یک نسخه مستقل در فروشگاه Google Play موجود است، در App Store متوقف شده و ادغام شده است.

آیا تلگرام از واتس اپ ایمن تر است؟

ما اقداماتی که تلگرام برای افزایش امنیت اعمال کرده است را در بالا ذکر کردیم. برخلاف رمزگذاری دو لایه واتس اپ، تلگرام دارای سه لایه رمزگذاری است.

برخی از اقدامات انجام شده توسط تلگرام عبارتند از: چت مخفی، محافظت از رمز عبور و غیره.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

نتیجه

بنابراین، انتخاب نباید یک مشکل برای شما باشد. اما به نظر ما، تلگرام از نظر امنیتی و ویژگی ها بهترین برنامه پیام رسانی است. 

اما یک کاری که خوب است انجام دهید، متوقف کردن اشتراک گذاری اطلاعات حساس در واتس اپ است.

 

 

منبع: https://techoclock.com/telegram-vs-whatsapp/

مثل همیشه اگر سوالی دارید در بخش نظرات آنها را مطرح کنید و ما در اسرع وقت به آن پاسخ می دهیم.

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
  • کاربردی بودن مطلب
  • با کیفیت بودن مطلب
  • خاص بودن مطلب
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه ۲۰۲۰]

آیا می دانید WhatsApp پرکاربردترین برنامه پیام رسانی در جهان است؟با داشتن بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر ماهانه، این برنامه پیام رسانی از نظر کاربران بی نظیر است.

بنابراین آیا این بدان معنی است که واتس اپ بهتر است؟ نه

در این پست تفاوت ها و شباهت های مهم بین این دو برنامه پیام رسانی بیان شده است.امیدوارم که این به عنوان راهنمایی در تصمیم گیری برای استفاده از آن مناسب باشد.

تاریخچه – تلگرام  و واتس اپ

در مرحله اول، بیایید به تاریخچه آنها نگاهی بیندازیم و نگاهی در مورد چگونگی شروع آن داشته باشیم.

برنامه واتس اپ

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

واتس اپ در سال ۲۰۰۹ توسط دو کارمند پیشین یاهو، تأسیس شد. 

در ژوئن سال ۲۰۰۹، آنها تصمیم گرفتند زمان آن است كه واتس اپ را به طور رسمی ثبت كنند، كه این كار را در ایالت كالیفرنیا انجام دادند. او اسم آن را WhatsApp گذاشت که بیش از ۲۵۰،۰۰۰ کاربر چند ماه پس از راه اندازی آن از برنامه استفاده کردند.

در ابتدا واتس اپ یک سرویس رایگان برای همه بود، اما تصمیم گرفت مدل خود را تغییر دهد تا بتواند هزینه ارسال متون تأیید را به کاربران تحمیل کند.

درباره واتس اپ کافی است، اجازه دهید در مورد تلگرام صحبت کنیم.

برنامه تلگرام

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

تلگرام چهار سال پس از تاریخ انتشار WhatsApp اولیه ایجاد شد. 

حالا اینجاست که جذاب می شود. ↓

از اکتبر ۲۰۱۳، Telegram دارای ۱۰۰،۰۰۰ کاربر بود. تا مارس ۲۰۱۴ اعلام کرد که به ۳۵۰۰۰،۰۰۰ کاربر ماهانه رسیده است و تقریبا نیمی از آنها روزانه کاربران فعال هستند.

در یک مقطع، دولت کره جنوبی بسیاری از شهروندان خود را وادار به پیوستن به برنامه تلگرام کرد. تا دسامبر سال ۲۰۱۴ اعلام شد که حدود ۵۰ میلیون کاربر فعال اکنون از این برنامه استفاده می‌کنند و روزانه حدود ۱ میلیارد پیام ارسال می‌کنند. همچنین، هر هفته نزدیک به ۱ میلیون نفر به برنامه می پیوندند!

ترافیک تلگرام پنج ماه پس از آن دو برابر شد و هر روز بیش از ۲ میلیارد پیام ارسال می شد.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

مقایسه تلگرام و واتس اپ

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

قبل از پاسخ دادن به برخی از محبوب ترین سؤالات در مورد Telegram و WhatsApp در زیر، اجازه دهید در مورد چگونگی مقایسه این برنامه ها با یکدیگر صحبت کنیم.

ارسال پیام

Telegram یک برنامه پیام رسانی مبتنی بر ابر است، به این معنی که پیام های شما رمزگذاری و در سرور ذخیره می شوند. مزیت این امر این است که هنگام گم کردن گوشی نیازی به نگرانی ندارید. همیشه می توانید از طریق هر دستگاهی وارد تلگرام شوید و تمام پیام های شما همچنان برای شما وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر واتس اپ از رمزگذاری نهایی(end-to-end) در برنامه پیام رسانی خود استفاده می کند. این بدان معنی است که تمام پیام های ارسالی با یک کلید قفل شده اند و فقط دستگاه گیرنده دارای کلید برای باز کردن پیام های دریافت شده از جمله فایل های رسانه ای است.

ارسال فایل‌ های رسانه ای

ارسال تصاویر در واتس اپ می تواند بعضی اوقات آزار دهنده باشد. بزرگترین فایلی که می توانید در واتساپ ارسال کنید ۱۰۰MB است، و همچنین تصاویر شما را فشرده می کند. بنابراین، کیفیت تصویر را از دست می دهید.

در تلگرام، بزرگترین فایلی که می توانید به اشتراک بذارید، ۱٫۵ گیگابایت است. همچنین به شما امکان می دهد قبل از ارسال فشرده سازی کنید.

استفاده از گروه ها

تلگرام با ویژگی گروه خود کار بسیار خوبی انجام داد. اگرچه تعداد پیش فرض کاربرانی که می توانید اضافه کنید ۲۰۰ است. پس از اتمام آن، گروه به یک سوپر گروه تبدیل می شود و حداکثر ۵۰۰۰ کاربر را امکان پذیر می کند.

سوپر گروه ویژگی های بیشتری را در اختیار ادمین و کنترل گروه قرار می دهد. می توانید برای پیوستن به گروه، از لینک استفاده کنید، به صورت دستی اضافه شوید یا گروه را در برنامه جستجو کنید و به آن بپیوندید.

در مورد WhatsApp، شما فقط می توانید در صورتی که لینک گروه را دریافت کنید، به یک گروه بپیوندید. همچنین بالاترین تعداد کاربرانی که می‌توانید اضافه کنید ۲۵۶ نفر است نه بیشتر!

افزودن مخاطبین

برای استفاده از خدمات آن‌ها، هم تلگرام و هم واتس اپ نیاز دارند که شماره تلفن شما را ثبت كنند. در WhatsApp، باید شماره تلفن خود را به یک شخص غریبه بدهید تا به آن شخص برسید. اما با Telegram، می توانید نام کاربری خود را به اشتراک بذارید، شما همچنین می توانید شماره خود را به اشتراک بذارید، اما این بستگی به شما دارد.

چرا واتس اپ ویژه است؟

تماس ویدیویی – در حالی که ویژگی تماس صوتی در هر دو برنامه وجود دارد، Telegram هنوز ویژگی تماس ویدیویی را ندارد.

Read Receipt- تقریباً هر برنامه پیام رسانی که من استفاده کرده ام، از جمله WhatsApp، هنگام رسیدن یک پیام به گیرنده شما و خواندن آن، به شما اطلاع می دهد. اما تلگرام این ویژگی را ندارد.

استاتوس رسانه ها- این جالب ترین و مسلما پرکاربردترین ویژگی واتس اپ در زمان ماست.استاتوس واتس اپ به شما امکان می دهد فایل های رسانه ای و متن طولانی تر (۷۰۰ کاراکتر) را با دوستان خود به اشتراک بذارید.

استاتوس‌ها ثابت نیستند. آنها بعد از ۲۴ ساعت حذف خودکار می شوند و فقط دوستانی که در مخاطبین شما هستند و آن‌ها نیز شما را در مخاطبین خود دارند،می توانند استاتوس شما را ببینند.

رمزگذاری End-To-End همانطور که در بالا توضیح داده شد، این ویژگی WhatsApp در سراسر برنامه موجود است. این ویژگی فقط با حالت چت مخفی در Telegram در دسترس است.

چرا تلگرام ویژه است؟

نام کاربری – در بالا گفتیم که بدون نیاز به اشتراک شماره تلفن خود می توانید با هر کسی چت کنید. می توانید این کار را با استفاده از URL در این فرمت انجام دهید: t.me/username.

چت مخفی – عکس یا تصویرهایی را که می خواهید با دوستان خود به اشتراک بذارید، تهیه کرده اید، اما نمی خواهید آنها یک نسخه داشته باشند؟ با چت مخفی (secret chat)، تمام پیام‌هایی که ارسال می‌کنید پس از پایان مدت زمان تنظیم، حذف خودکار می‌شوند. ذخیره فایل های رسانه ای در این حالت غیر ممکن است و کاربران نمی توانند از صفحه عکس بگیرند. 

حالت بی صدا – اگر به چت های اواخر شب یا ارسال پیام در ساعات کار علاقه دارید این ویژگی مناسب است. بگویید که می خواهید پیام را بدون صدا رها کنید، در صورتی که گیرنده خواب باشد یا مشغول باشد، دکمه ارسال را نگه دارید. 

کانال‌ها – کانال‌ها مانند گروه ها هستند اما ظرفیت نامحدودی برای کاربر دارند. فقط ادمین‌ها و کاربران انتخاب شده می توانند محتوای خود را در کانال ارسال کنند.

ربات ها – یکی دیگر از ویژگی های چشمگیر ربات است. ربات‌ها برنامه های کوچک هوش مصنوعی هستند که به شما امکان می دهند مواردی مانند پاسخ دادن را خودکار کنید. بدون پاسخ شما به مشتریانتان به طور خودکار پاسخ دهید و یا به طور کلی چیزهایی را خودکار کنید.

نوع فایل – هنگام ارسال فایل در واتس اپ، فقط می توانید یک فایل ۱۶ مگابایتی را به طور همزمان ارسال کنید. در تلگرام می توانید هر نوع فایل و حداکثر ۱٫۵ گیگابایت را ارسال کنید.

چندین حساب – برخلاف واتس اپ، تلگرام به شما امکان می دهد چندین حساب را در یک دستگاه اضافه کنید، همچنین می توانید از حساب خود در دستگاه‌های مختلف استفاده کنید.

ظاهر – تلگرام به کاربران اجازه می دهد تا برنامه را شخصی سازی کنند. شما همچنین می توانید تم های مختلف و آیکون های برنامه را امتحان کنید. فراموش نکنید که حالت شب / تک رنگ را امتحان کنید.

متأسفانه، تنها چیزی که می توانید در واتس اپ تغییر دهید تصویر زمینه چت است. شما مجبور به استفاده از تم پیش فرض نور هستید.

زبان – تلگرام به کاربران امکان تغییر زبان برنامه را می دهد، بنابراین مجبور نیستید از زبان تلفن خود استفاده کنید. 

استیکرهای متحرک – در سال ۲۰۱۵، تلگرام یک فرمت برای استیکر راه اندازی کرد که بعداً به استاندارد صنعت تبدیل شد. آنها در سال ۲۰۱۹ شکل جدید دیگری از استیکرها را راه اندازی کردند.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

اکنون به برخی از محبوب ترین سؤالات مربوط به Telegram و WhatsApp در زیر پاسخ می‌ دهیم. ↓

سوالات و پاسخ های محبوب WhatsApp

آیا در WhatsApp می‌توان هک شد؟

از آنجا که گزارش هایی درباره نقض داده ها در واتس اپ وجود دارد، ما نمی گوییم که آن غیر قابل هک است. همانطور که همه ما می دانیم، چیزی به نام امنیت ۱۰۰٪ وجود ندارد. 

بنابراین بله، WhatsApp قابل هک شدن است!

آیا می توان شخصی را در WhatsApp هک کرد؟

اگر می خواهید شخصی را با آموزش ها یا ابزارهایی که به صورت آنلاین پیدا می کنید هک کنید، ممکن است خودتان هک شوید. چرا؟ زیرا اکثر نرم افزارهای هکری که آنلاین می‌بینید، بدافزارهایی را در آنها پنهان کرده اند. بنابراین، سعی نکنید آنها را امتحان کنید!

چگونه در WhatsApp هک نشویم؟

نگران نباشید، تا زمانی که تلفن خود را به کسی که به او اعتماد ندارید، ندهید. یک هکر می تواند پیام های شما را با کپی کردن پایگاه داده چت واتس اپ و کلید رمزنگاری از تلفن شما بخواند. 

در Android، سیستم فایل برای همه افرادی که دستگاه شما را در دست دارند، باز است. بنابراین زمانی که تلفن خود را به کاربران اندرویدی می دهید مراقب باشید.

برای محافظت از خود؛ با رفتن به:

 Settings > Account > Privacy > Screen lock، گزینه passcode (رمز عبور)/ اثر انگشت را در WhatsApp فعال کنید.

همچنین می توانید تأیید دو عامله واتس اپ را فعال کنید تا از خود محافظت کنید. این ویژگی به شما نیاز خواهد داشت که در هر زمان که می خواهید از واتس اپ در یک دستگاه جدید استفاده کنید، از پین شش رقمی استفاده کنید. اگر آن را فراموش کرده باشید، می توانید همیشه آن را با آدرس ایمیل استفاده شده هنگام تنظیم آن بازیابی کنید.

در اینجا نحوه فعال کردن تأیید صحت دو عامل واتساپ آورده شده است.

 برو به:Settings > Account > Two-factor Verification.

چگونه می توانم در واتس اپ گروهی را پیدا کنم؟

به جز اینکه یک لینک دعوت برای پیوستن دریافت کنید یا به صورت دستی توسط یک ادمین اضافه شوید، جستجو و پیوستن به گروهی در واتس اپ غیرممکن است. جستجو و ورود به گروه ها در تلگرام امکان پذیر است.

چرا باید از واتس اپ استفاده کرد؟

حقیقت این است که واتس اپ موجب صرفه جویی در هزینه می شود. می توانید با دوستان خود ارتباط بیشتری برقرار کنید، تصاویر محصول را به مشتریان ارسال کنید و غیره.

آیا می توانم بعد از بلاک شدن در واتس اپ خودم را از حالت بلاک خارج کنم؟

سوال بالا محبوبیت زیادی ندارد، اما ارزش پاسخ دادن را دارد. حقیقت این است که تنها راه برای  آنبلاک کردن خود پس از بلاک شدن، حذف حساب WhatsApp خود است، سپس دوباره وارد سیستم شوید.

سوالات و پاسخ های محبوب Telegram

تفاوت تلگرام و تلگرام X در چیست؟

تلگرام برنامه پیام رسانی منظم است که همه در فروشگاه App می شناسند. از طرف دیگر Telegram X یک برنامه جایگزین است. این برنامه دارای تمام ویژگی های جدید مانند استیکر متحرک، سرعت سریعتر و مدیر حساب است. این بیشتر شبیه نسخه بتا برنامه اصلی است. 

هرچند که Telegram X هنوز به عنوان یک نسخه مستقل در فروشگاه Google Play موجود است، در App Store متوقف شده و ادغام شده است.

آیا تلگرام از واتس اپ ایمن تر است؟

ما اقداماتی که تلگرام برای افزایش امنیت اعمال کرده است را در بالا ذکر کردیم. برخلاف رمزگذاری دو لایه واتس اپ، تلگرام دارای سه لایه رمزگذاری است.

برخی از اقدامات انجام شده توسط تلگرام عبارتند از: چت مخفی، محافظت از رمز عبور و غیره.

رسانه های اجتماعی Telegram و WhatsApp [مقایسه 2020]

نتیجه

بنابراین، انتخاب نباید یک مشکل برای شما باشد. اما به نظر ما، تلگرام از نظر امنیتی و ویژگی ها بهترین برنامه پیام رسانی است. 

اما یک کاری که خوب است انجام دهید، متوقف کردن اشتراک گذاری اطلاعات حساس در واتس اپ است.

 

 

منبع: https://techoclock.com/telegram-vs-whatsapp/

مثل همیشه اگر سوالی دارید در بخش نظرات آنها را مطرح کنید و ما در اسرع وقت به آن پاسخ می دهیم.

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
  • کاربردی بودن مطلب
  • با کیفیت بودن مطلب
  • خاص بودن مطلب
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
Scroll to top