iOS 14(قسمت چهارم)

اپل، در حال ایجاد بخش جدیدی در هر صفحه‌ی محصول برای اپلیکیشن‌های موجود در App Store است، که خلاصه‌ای از تمهیدات و شیوه‌های حفظ حریم خصوصی قبل از دانلود یک برنامه به راحتی قابل خواندن است. برنامه نویسان ملزم به گزارش شیوه‌های حفظ حریم خصوصی خود، از جمله داده‌های جمع آوری شده توسط توسعه دهنده و استفاده برای ردیابی افراد هستند.

حریم خصوصی App Store

iOS 14

کلیپ بورد

وقتی یک برنامه یا ویجت به متن کپی شده در کلیپ بورد دسترسی پیدا می‌کند، iOS 14 نوتیفیکیشنی را ارسال می‌کند تا متوجه شوید چه اپلیکیشن‌هایی به متن ذخیره شده در کلیپ بورد دسترسی دارند.

کنترل‌های ردیابی

برنامه نویسان باید قبل از ردیابی شما با اپلیکیشن‌های خود، رضایت کاربر را جلب کنند، بنابراین شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را انتخاب کنید که اجازه پیگیری شما را دارند. همچنین با خاموش کردن گزینه‌ “اجازه دادن به اپلیکیشن‌ها برای درخواست ردیابی”(Allow Apps to Request to Track) در بخش حریم خصوصی برنامه تنظیمات، درخواست ردیابی را رد کنید.

iOS 14

مکان تقریبی

برای اپلیکیشن‌هایی که برای عملکرد به مکان شما نیاز دارند، مثل اپلیکیشن‌های هواشناسی، اکنون می‌توانید مکان تقریبی را به جای مکان دقیق خود به اشتراک بذارید. این به شما امکان می‌دهد اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و در عین حال اپلیکیشن به محل دقیق شما نیز دسترسی نخواهد داشت.

iOS 14

 

دسترسی شبکه

اپلیکیشن‌ها برای یافتن و اتصال به دستگاه‌های محلی در شبکه، باید از کاربر اجازه بگیرند. برخی از اپلیکیشن‌ها باید به دستگاه‌های محلی متصل شوند، مثل اپلیکیشن‌هایی که محصولات خانگی هوشمند را کنترل می‌کنند، اما برخی دیگر مثل Facebook این کار را نمی‌کنند.

iOS 14

 

Wi-Fi و بلوتوث

هنگام اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi، برای جلوگیری از ردیابی آیفون شما توسط اپراتورهای شبکه، گزینه‌ی “استفاده از آدرس خصوصی” (Use Private Address) وجود دارد. هنگام انتخاب شبکه‌ی Wi-Fi که به آن متصل هستید، این تنظیمات را می‌توان در اپ Settings در بخش Wi-Fi یافت. همچنین اپل هنگام اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi که از ویژگی آدرس خصوصی استفاده نمی‌کند هشدار می‌دهد.

iOS 14

دستگاه‌های بلوتوث را می‌توان در iOS 14 تغییر نام داد.

دسترسی به عکس

وقتی برنامه‌ای درخواست دسترسی به Photo Library را دارد، دیگر نیازی به اجازه‌ی دسترسی به برنامه به همه‌ی عکس‌های شما نیست. iOS 14 به شما امکان مسدود کردن دسترسی، محدود کردن دسترسی و یا انتخاب عکس‌های خاص که اپلیکیشن قادر به دیدن آن باشد را می‌دهد.

علامت ضبط

در iOS 14، اگر برنامه‌ای برای ضبط از میکروفون یا دوربین استفاده کند، یک نور کوچک در بالای صفحه نمایش در کنار نوار سیگنال گوشی مشاهده می‌شود.

iOS 14

اگر اپلیکیشن در حالت استفاده‌ فعال باشد یا در حالت پس‌زمینه، نور فعال می‌شود، بنابراین، می‌توانید مطمئن شوید که اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع شما مخفیانه چیزی را ضبط نمی‌کنند.
در مرکز کنترل، اکنون می‌توانید ببینید کدام برنامه‌ها اخیراً از دوربین یا میکروفون در iPhone استفاده می‌کنند.

iOS 14

پر کردن خودکار تماس‌ها (Contacts Autofill)

به جای دسترسی برنامه‌های شخص ثالث به مخاطبین، اکنون اپل به شما امکان می‌دهد نام‌های فردی را در برنامه تایپ کنید تا شماره تلفن‌ها، آدرس‌ها و سایر اطلاعات مربوطه را به طور خودکار پر کنید. قابلیت تکمیل خودکار اطلاعات را از برنامه‌ی مخاطبین برداشت کرده و روی دستگاه انجام می‌شود و مخاطبین یا تماس‌ها بدون رضایت کاربر با توسعه‌دهندگان شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی‌شوند.

اپل از سایت‌ها و سرویس‌های مختلفی برای بهره گیری از ویژگی ورود به سیستم با اپل استفاده کرده و توسعه‌دهندگان اکنون به یک API دسترسی دارند که به مشتریان، امکان ارتقای حساب‌های کاربری موجود را به ورود به سیستم با اپل برای حفاظت بهتر از حریم خصوصی می‌دهد.بسیاری از برنامه‌های داخلی اپل به روزرسانی‌های کوچکی داشته‌اند که ارزش برجسته سازی دارند.

دوربین

iOS 14

 

 • عملکرد- دوربین می‌تواند تا ۹۰٪ سریع‌تر و با بیش از ۴ فریم در ثانیه عکس بگیرد. عکس پرتره ۱۵٪ سریع‌تر است.
 • عکاسی سریعتر- قابلیت “اولویت بندی عکاسی سریع‌تر” در بخش دوربین در بخش تنظیمات وجود دارد که با فشار دادن شاتر کیفیت تصویر را تطبیق می‌دهد.
 • QuickTake Video (فیلم‌برداری سریع)- گرفتن فیلم‌های سریع اکنون در آیفون XR، XS و XS Max در دسترس است.
 • کلید حالت فیلم- تغییر حالت برای تغییر وضوح فیلم و فریم ریت را می‌توان در اپلیکیشن دوربین در حالت فیلم انجام داد.
 • حالت شب- هنگام استفاده از حالت شب، یک علامت راهنما برای کمک به شما در ثابت نگه داشتن دوربین در طول ضبط وجود دارد.
 • تنظیم نوردهی- با تنظیمات دوربین می‌توان  مقدار جبران نور را ثابت نگه داشت و از ریست شدن آن با هر بار عکاسی، جلوگیری کرد.
 • Volume Up Burst Photos- یک تنظیم جدید به شما امکان می‌دهد تا در حالی که برنامه‌ی Camera باز است، برای گرفتن عکس‌های فشرده دکمه‌ی Volume Up را فشار دهید.
 • Volume Down Quick Take- اگر دکمه‌ی Volume Down را در حالی که برنامه‌ی دوربین باز است فشار دهید، می‌توانید یک فیلم سریع QuickTake را نیز ضبط کنید.
 • کدهای QR- دوربین در اسکن کدهای QR بهتر است، حتی کدهایی که خواندن آن‌ها سخت است.

Mirroring Selfie- دکمه‌ی “Mirror Front Camera” به شما امکان گرفتن سلفی‌های برعکس را می‌دهد، که تصویر دیده شده در دوربین جلو را منعکس می‌کند. سلفی‌های استاندارد پس از گرفتن، برعکس می‌شوند.

فیس تایم

 • تماس چشمی- اپل در iOS 13، یک ویژگی تصحیح توجه (Attention Correction) را معرفی کرد و اکنون نیز دوباره آن را ارائه داده است. FaceTime با استفاده از ویژگی “تماس چشمی” امکان برقراری تماس‌های ویدئویی با کیفیت طبیعی و مناسب، در زمان نگاه کردن به صفحه‌نمایش به‌جای دوربین، فراهم می‌کند.
 • کیفیت بهتر دوربین- FaceTime در iOS 14 کیفیت ویدئوی بهتر را با وضوح بیش از ۱۰۸۰p در دستگاه‌های پشتیبانی شده فراهم می‌کند.
 • تصویر در تصویر- همانطور که در بالا ذکر شد، FaceTime در حالت تصویر در تصویر کار می‌کند بنابراین می‌توانید کارهای دیگر را در آیفون خود انجام دهید در حالی که با کسی چت می‌کنید.

برجستگی زبان اشاره- FaceTime می‌تواند زمانی که یک مخاطب در FaceTime گروه از زبان اشاره استفاده می‌کند، تشخیص دهد و آن شخص را برجسته‌تر کند.

میانبرها

 • پیشنهادات اتوماسیون- میانبرها اتوماسیون مفیدی را بر اساس الگوی استفاده از iPhone شما پیشنهاد می‌کنند، و پیدا کردن میانبرهایی که ممکن است برای شما مفید باشند آسان‌تر است.
 • فولدرها- برنامه‌های میانبر از فولدرها پشتیبانی می‌کند، که امکان سازماندهی بهتر میانبرها را فراهم می‌کند.
 • رابط کاربری فشرده- در صورتی که میانبر را از برنامه‌ی Shortcuts، Siri Suggestions, Share Sheet یا ویجت اجرا کنید، در طراحی جمع و جورتر ظاهر می‌شود که فضای صفحه نمایش کمتری را اشغال می‌کند.
 • راه اندازهای اتوماسیون- میانبر راهکارهای جدیدی را برای مواردی مانند دریافت ایمیل یا iMessage، فعال کردن حالت خواب، میزان باتری دستگاه، بستن برنامه یا اتصال یا عدم اتصال دستگاه ایجاد می‌کند.
 • راه اندازهای زمان روز- راه اندازهای زمان روز در میانبرها بدون تأیید کاربر قابل اجرا هستند.

میانبرهای Wind Down- اپل میانبرهای Wind Down جدیدی را اضافه کرده است که قرار است با ردیابی خواب کار کنند تا کاربران بتوانند خواب شبانه بهتری داشته باشند. از حالت خواب (Sleep Mode) می‌توانید به میانبرهای Wind Down دسترسی پیدا کنید.

فایل‌ها

فایل‌ها در iOS 14 از درایوهای خارجی پشتیبانی می‌کنند که از رمزگذاری APFS استفاده می‌کنند. برای دسترسی به محتوای درایو هنگامی که به دستگاه شما متصل است، پسورد را وارد کنید. همچنین یک ویجت جدید Files وجود دارد.

موسیقی

iOS 14

 

 • آیکون و طراحی جدید- آیکون Music app به رنگ قرمز تغییر یافته است و همچنین تغییرات جزئی در رنگ و طراحی دکمه‌ها، عناوین و سایر عناصر برنامه وجود دارد.
 • Listen Now- نوار For You به Listen Now تغییر نام داده است، که در آن امکان یافتن موسیقی، هنرمندان، لیست‌های پخش و میکس‌های جدید موسیقی وجود دارد.
 • Better Search (جست‌وجوی بهتر) جست‌وجوی موسیقی بر اساس سبک، روحیه و فعالیت و هنگام تایپ، به طور پیش فرض پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد.
 • Autoplay (پخش خودکار) هنگامی که لیست پخش یا آهنگی که در حال گوش دادن به آن هستید به پایان می‌رسد، Apple Music آهنگ‌های مشابه را به صورت خودکار پخش می‌کند.
 • filtering– یافتن هنرمندان، آلبوم‌ها و لیست‌های پخش خاص در کتابخانه‌ی موسیقی خود با فیلترها آسان‌تر است.
 • آثار هنری متحرک- لیست‌های پخش Apple Music در بخش Listen Now دارای اشکال انیمیشن هستند که این ویژگی را می‌توان در برنامه تنظیمات غیرفعال کرد.

Haptic feedback- با فشار دادن دکمه‌های پخش، مکث، آهنگ بعدی و آهنگ قبلی، روی صفحه Now playing در Apple Music، بازخورد مناسب (Haptic feedback) در iOS 14 فراهم می‌کند.

اپلیکیشن یادداشت برداری

 • منوی اقدامات با طراحی مجدد- منوی اقدامات جدید، دسترسی به اقداماتی مانند قفل کردن، اسکن کردن، پین کردن و حذف یادداشت‌ها را آسان می‌کند.
 • یادداشت‌های پین شده- لیست یادداشت‌های پین شده می‌تواند حذف شود یا گسترش یابد.
 • جست‌وجو- جست‌وجو دارای بخش Top Hits با مرتبط‌ ترین نتایج برای هر جست‌وجوی یادداشت است.
 • سبک‌های سریع- اگر دکمه‌ی Aa را لمس کرده و نگه دارید، می‌توانید متن را به صورت بولد، ایتالیک، عنوان، سرعنوان و موارد دیگر فقط با یک کلیک تغییر دهید.
 • تشخیص شکل- اگر یک شکل ناقص مثل یک ستاره یا یک فلش بکشید، شکل با ویژگی تشخیص شکل به شکل صحیح در می‌آید.
 • اسکن- اسناد اسکن شده واضح تر و با برش خودکار دقیق‌تر در iOS 14 است.

عکس‌ها

 

iOS 14

 

 • کپشن‌ها- عکس‌ها در iOS از مشاهده و ویرایش کپشن‌ها برای افزودن زمینه به عکس‌ها و فیلم‌ها پشتیبانی می‌کنند. کپشن‌ها با iCloud Photos در دستگاه‌ها همگام سازی می‌شوند.
 • فیلتر کردن- عکس‌ها را می‌توان فیلتر کرده و در قسمت All Photos، امکان ویرایش آن‌ها وجود دارد.
 • مرتب کردن آلبوم- هر آلبومی را می‌توان براساس قدیمی‌ترین به جدیدترین آلبوم مرتب کرد.
 • Hidden Album- آلبوم “Hidden” را می‌توان در اپ Settings از لیست آلبوم‌ها در بخش Photos حذف کرد.
 • پیمایش- می‌توانید آلبوم‌ها، موارد دلخواه، انواع رسانه‌ها، آلبوم‌های به اشتراک گذاشته شده و موارد دیگر را بزرگ و کوچک کنید تا یافتن خواسته‌های شما آسان‌تر شود.
 • عکس‌های زنده- عکس‌های زنده گرفته شده با iOS 14 و iPadOS با ویژگی تثبیت بهتر، بر اساس تاریخ مشخص بر مبنای سال، ماه و روز گرفته می‌شوند.
 • حافظه‌ها- اکنون حافظه‌ها عکس‌ها و فیلم‌های مرتبط تری را به نمایش میذارند، به علاوه آهنگ‌های موسیقی بیشتر و فریم بهتر هنگام تغییر جهت‌گیری افقی و عمودی وجود دارد.
 • اصلاح دوربین- در کل iOS، یافتن عکس‌ها برای قرار دادن در برنامه‌هایی نظیر Mail, Messages آسان می‌باشد و طراحی مجدد دوربین‌ها، از جست‌وجوی هوشمند پشتیبانی می‌کند.

زوم- در iOS 14 می‌توانید تصاویر را خیلی بیشتر بزرگ کنید تا نمای نزدیک‌تری را مشاهده کنید.

پادکست‌ها

iOS 14

 

 • Up Next- همین حالا بشنو (Listen Now) شامل یک ویژگی Up Next می‌باشد که در صورت خارج شدن در زمان گوش دادن به پادکست، امکان بازگشت و شروع مجدد را فراهم می‌کند.

Discovery- ویژگی Up Next، یافتن قسمت‌های جدید یا پیدا کردن قسمت‌های پیشنهادی پادکست را آسان‌تر می‌کند.

یادآورها

 • اختصاص یادآوری‌ها- یادآوری‌ها را می‌توان به افرادی اختصاص داد که لیست‌ها را به اشتراک میذارند، که برای تقسیم کارها مفید است.
 • ایجاد آسان‌تر یادآوری- یادآوری‌ها می‌توانند از صفحه لیست‌ها در برنامه‌ی یادآوری‌ها ایجاد شوند بنابراین نیازی به کلیک کردن روی لیست خاصی نیست.
 • پیشنهادهای هوشمند- یادآوری‌ها اکنون تاریخ، زمان و مکان را برای یادآوری براساس یادآوری‌های گذشته پیشنهاد می‌کنند.
 • ویرایش چندین یادآوری- چندین یادآوری می‌توانند همزمان تکمیل، نشانه گذاری یا ویرایش شوند.
 • سفارشی سازی لیست- از ایموجی‌ها و نمادها می‌توان برای سفارشی سازی لیست‌ها استفاده کرد.
 • پیشنهادهای یادآوری ایمیل- اگر مکالمه‌ی ایمیل شامل مواردی باشد که برای تبدیل به یادآوری مفید باشد، سیری آن را پیشنهاد می‌کند.
 • جست‌وجو- جست‌وجو با گزینه‌هایی برای جست‌وجوی افراد، مکان‌ها و یادداشت‌ها بهتر است.
 • لیست‌های هوشمند- لیست‌های هوشمند می‌توانند در اپلیکیشن Reminders، مرتب یا مخفی شوند.

Calendar picker– منوی تقویم برای افزودن تاریخ به یادآوری‌ها بهبود یافته است و اکنون می‌توانید کل ماه را ببینید و یا ماه‌ها و سال‌های مختلف را بررسی کنید.

یادداشت‌های صوتی

 • فولدرها- یادداشت‌های صوتی اکنون می‌توانند در فولدرها سازماندهی شوند. فولدرهای هوشمند، صداهای ضبط شده، موارد دلخواه و موارد جدیداً ضبط شده در Apple Watch را گروه بندی می‌کنند.
 • موارد دلخواه- یادداشت‌های صوتی را می‌توان به عنوان موارد دلخواه علامت گذاری کرد تا بعداً راحت‌تر پیدا شوند.

Enhance Recording– تنظیم Enhance Recording موجب کاهش نویز پس زمینه می‌شود.

آب و هوا

اپلیکیشن Weather، با ویژگی‌های جدیدی که اپل از Dark Sky، برنامه ای که در مارس ۲۰۲۰ توسط اپل خریداری شد، به آن افزوده است، بهبود یافته است.

 • بارش ساعات آینده- در ایالات متحده می‌توانید یک نمودار دقیقه به دقیقه دریافت کنید که شدت باران یا برف را در ساعات آینده نشان می‌دهد.
 • آب و هوای نامطلوب- اپلیکیشن Weather اکنون هشدارهای دولتی را درباره‌ی‌ آب و هوای نامساعد مانند گردباد، طوفان‌های زمستانی، جاری شدن سیل و سایر حوادث آب و هوایی نمایش می‌دهد.
 • تغییرات مهم- اگر تغییر عمده‌ای در دما یا رطوبت اتفاق بیفتد، ویجت Weather به شما اطلاع می‌دهد.
 • پیش بینی بارندگی چند روزه- پیش بینی وضعیت آب و هوای چند روزه شامل احتمال بارش برای هر روز است.

 App Store و Apple Arcade

جزییات مهم مثل رتبه بندی مشتری، رتبه بندی سنی، دستا و پشتیبانی از کنترل‌کننده، به آسانی در App Store و اپلیکیشن‌هایی که اکنون با Family Sharing کار می‌کنند، تا زمانی که توسعه‌دهنده این ویژگی را فعال کرده باشد و از آن پشتیبانی کند قابل مشاهده می‌باشند.

Apple Arcade اکنون یکپارچه سازی مستقیم در Game Center را دارد، بنابراین می‌توانید ببینید که کدام بازی‌ها در بین دوستان Game Center محبوب هستند و به دست آورید. داشبورد گیم سنتر در برنامه‌های Apple Arcade پیشرفت بازی، موفقیت‌ها، جدول امتیازات و موارد دیگر را به نمایش میذارد.

همچنین یک ویژگی ادامه‌ی بازی (continue playing) وجود دارد که در دستگاه کار می‌کند، بنابراین می‌توانید یک بازی را در یک دستگاه شروع کنید و به راحتی آن را در دستگاه دیگر انتقال دهید. سایر ویژگی‌های Apple Arcade شامل گزینه‌ای برای مرتب کردن بازی‌ها براساس موارد دلخواه شما و نیز مشاهده‌ی عناوین جدید بازی‌های Apple Arcade است.

سایر ویژگی‌های بهبود یافته

جست‌وجوی ایموجی

وقتی کیبورد را بالا می‌آورید و روی دکمه‌ی ایموجی کلیک می‌کنید، اکنون یک رابط جست‌وجو وجود دارد که به شما امکان می‌دهد ایموجی‌ها را با استفاده از کلمات کلیدی پیدا کنید، مانند Mac.

iOS 14

تایپ صوتی

تایپ صوتی روی دستگاه در دسترس است، تمام فرآیند ضبط و پردازش به صورت آفلاین برای حفاظت از حریم خصوصی انجام می‌شود. همچنین تایپ صوتی کیبورد (دیکتیشن) هنگام استفاده از دستگاه، به مرور زمان بهبود می‌یابد.

توسعه‌ی پشتیبانی از کنترل کننده‌ی بازی

iOS و iPadOS 14 از Xbox Elite Wireless Controller Series 2 وAdaptive Controller پشتیبانی می‌کنند و به کنترلگرهای پشتیبانی شده‌ی موجود اضافه کرده‌اند. اپل همچنین پشتیبانی از حسگرهای حرکتی و حسگرهای حرکتی مبتنی بر منطقه و همچنین بازسازی دکمه‌ی کنترل کننده سطح سیستم را اضافه می‌کند.

توسعه دهندگان همچنین می‌توانند صفحه کلید و پد لمسی را در بازی‌های iOS 14 پیاده سازی کنند.

تشخیص حالت دست و بدن

اپل یک API جدید در چارچوب دید خود ایجاد کرده است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌هایی ایجاد کنند که قادر به تجزیه و تحلیل حالت‌ها، حرکات و حرکات افراد باشد، که می‌تواند برای برنامه‌های تناسب اندام یا برنامه‌های آموزش ایمنی استفاده شود.

iOS 14

حالت تست زمینه اصلاح شده

iOS 14 شامل یک حالت Field Test اصلاح شده است که برای سهولت یافتن جزئیات در مورد قدرت سیگنال سلولار، طرح بهتری را ارائه می‌دهد.

iOS 14

قابلیت دسترسی

iOS 14 شامل تعدادی از پیشرفت‌های دسترسی، در درجه اول برای VoiceOver است. ویژگی VoiceOver Recognition عناصر اصلی موجود در صفحه را برای افزودن پشتیبانی VoiceOver برای برنامه‌های اینترنتی که پشتیبانی داخلی ندارند، تشخیص می‌دهد.

VoiceOver می‌تواند توصیف کاملی از تصاویر و عکس‌ها را در برنامه‌ها و وب بخواند، و می‌تواند متن را در درون تصاویر شناسایی کند. همچنین برای سهولت پیمایش در اپلیکیشن‌ها، به طور خودکار کنترل‌های رابط را تشخیص می‌دهد.

Headphones Accommodations: یک ویژگی دسترسی جدید، صداهای نرم را تقویت کرده و فرکانس‌های خاصی را برای شنیدن فرد در صورت نیاز تنظیم می‌کند تا به واضح‌تر شدن صدای موسیقی، فیلم، تماس تلفنی و پادکست کمک کند. 

این Headphones Accommodation، همچنین با Transparency Mode روی AirPods Pro کار می‌کنند، در حالی که صداهای محیطی را نیز از بین می‌برند، صدای بیشتری دارند.

Sound Recognition (تشخیص صدا)، گزینه‌ای مفید برای دسترسی برای افرادی که کم شنوا هستند، به آیفون امکان شنیدن صداهای پیوسته را می‌دهد مانند صدای گریه‌ی بچه، زنگ هشدار آتش، زنگ در، صدای در زدن، میوی گربه و غیره.

iOS 14

 

وقتی آیفون یکی از صداها را تشخیص می‌دهد، یک هشدار ارسال می کند. پس از تنظیم ویژگی، می‌توان آن را با استفاده از Control Center روشن یا خاموش کرد.

همچنین  در iOS 14 ویژگی “Back Tap” جدید است که به شما امکان می‌دهد دوبار کلیک کنید یا سه بار در پشت آیفون ضربه بزنید تا عملی مانند بالا آوردن نرم‌افزار Siri، دسترسی به مرکز کنترل، گرفتن اسکرین شات، تنظیم میزان صدا و موارد دیگر را انجام دهید.

iOS 14

 

Back Tap، یک ویژگی دسترسی برای کسانی است که دامنه‌ی حرکتی محدودی دارند و برای استفاده از دستگاه نیاز به کمک میانبر دارند، اما هر کسی که می‌خواهد برای عملکرد iPhone میانبر سریع فعال شود، می‌تواند از آن استفاده کند. Back Tap با iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, و iPhone 11 Pro Max کار می‌کند.

اپل در iOS 14 اپلیکیشن Magnifier را اصلاح کرده و یک رابط کاربری به روز و قابل سفارشی‌سازی را و گزینه‌ای برای عکسبرداری همزمان چندین عکس برای تجزیه و تحلیل ارائه داد. برنامه‌ی به روز شده همچنین می‌تواند با استفاده از اپ لایبرری به هوم اسکرین اضافه شود.

iOS 14

۱۴ دستگاه پشتیبانی شده

iOS 14 با تمام آیفون‌های iOS 13 سازگار است، از جمله دستگاه‌های قدیمی مانند iPhone SE و iPhone 6s اصلی. دستگاه‌های سازگار با iOS 14 در زیر لیست شده‌اند.

 • آیفون ۱۱ پرو
 • آیفون (۲۰۲۰) SE
 • آیفون ۱۱ پرومکس
 • آیفون ۱۱
 • آیفون XS
 • آیفون XS مکس
 • آیفون XR
 • آیفون X
 • آیفون ۸
 • آیفون ۸ پلاس
 • آیفون ۷
 • آیفون ۷ پلاس
 • آیفون ۶s
 • آیفون ۶s پلاس
 • آیفون (۲۰۱۶) SE
 • iPod touch (نسل هفتم)

تاریخ انتشار iOS 14

اپل iOS 14 را در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر کرد.

 

 

منبع:https://www.macrumors.com/roundup/ios-14/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

iOS 14(قسمت چهارم)

اپل، در حال ایجاد بخش جدیدی در هر صفحه‌ی محصول برای اپلیکیشن‌های موجود در App Store است، که خلاصه‌ای از تمهیدات و شیوه‌های حفظ حریم خصوصی قبل از دانلود یک برنامه به راحتی قابل خواندن است. برنامه نویسان ملزم به گزارش شیوه‌های حفظ حریم خصوصی خود، از جمله داده‌های جمع آوری شده توسط توسعه دهنده و استفاده برای ردیابی افراد هستند.

حریم خصوصی App Store

iOS 14

کلیپ بورد

وقتی یک برنامه یا ویجت به متن کپی شده در کلیپ بورد دسترسی پیدا می‌کند، iOS 14 نوتیفیکیشنی را ارسال می‌کند تا متوجه شوید چه اپلیکیشن‌هایی به متن ذخیره شده در کلیپ بورد دسترسی دارند.

کنترل‌های ردیابی

برنامه نویسان باید قبل از ردیابی شما با اپلیکیشن‌های خود، رضایت کاربر را جلب کنند، بنابراین شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را انتخاب کنید که اجازه پیگیری شما را دارند. همچنین با خاموش کردن گزینه‌ “اجازه دادن به اپلیکیشن‌ها برای درخواست ردیابی”(Allow Apps to Request to Track) در بخش حریم خصوصی برنامه تنظیمات، درخواست ردیابی را رد کنید.

iOS 14

مکان تقریبی

برای اپلیکیشن‌هایی که برای عملکرد به مکان شما نیاز دارند، مثل اپلیکیشن‌های هواشناسی، اکنون می‌توانید مکان تقریبی را به جای مکان دقیق خود به اشتراک بذارید. این به شما امکان می‌دهد اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و در عین حال اپلیکیشن به محل دقیق شما نیز دسترسی نخواهد داشت.

iOS 14

 

دسترسی شبکه

اپلیکیشن‌ها برای یافتن و اتصال به دستگاه‌های محلی در شبکه، باید از کاربر اجازه بگیرند. برخی از اپلیکیشن‌ها باید به دستگاه‌های محلی متصل شوند، مثل اپلیکیشن‌هایی که محصولات خانگی هوشمند را کنترل می‌کنند، اما برخی دیگر مثل Facebook این کار را نمی‌کنند.

iOS 14

 

Wi-Fi و بلوتوث

هنگام اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi، برای جلوگیری از ردیابی آیفون شما توسط اپراتورهای شبکه، گزینه‌ی “استفاده از آدرس خصوصی” (Use Private Address) وجود دارد. هنگام انتخاب شبکه‌ی Wi-Fi که به آن متصل هستید، این تنظیمات را می‌توان در اپ Settings در بخش Wi-Fi یافت. همچنین اپل هنگام اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi که از ویژگی آدرس خصوصی استفاده نمی‌کند هشدار می‌دهد.

iOS 14

دستگاه‌های بلوتوث را می‌توان در iOS 14 تغییر نام داد.

دسترسی به عکس

وقتی برنامه‌ای درخواست دسترسی به Photo Library را دارد، دیگر نیازی به اجازه‌ی دسترسی به برنامه به همه‌ی عکس‌های شما نیست. iOS 14 به شما امکان مسدود کردن دسترسی، محدود کردن دسترسی و یا انتخاب عکس‌های خاص که اپلیکیشن قادر به دیدن آن باشد را می‌دهد.

علامت ضبط

در iOS 14، اگر برنامه‌ای برای ضبط از میکروفون یا دوربین استفاده کند، یک نور کوچک در بالای صفحه نمایش در کنار نوار سیگنال گوشی مشاهده می‌شود.

iOS 14

اگر اپلیکیشن در حالت استفاده‌ فعال باشد یا در حالت پس‌زمینه، نور فعال می‌شود، بنابراین، می‌توانید مطمئن شوید که اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع شما مخفیانه چیزی را ضبط نمی‌کنند.
در مرکز کنترل، اکنون می‌توانید ببینید کدام برنامه‌ها اخیراً از دوربین یا میکروفون در iPhone استفاده می‌کنند.

iOS 14

پر کردن خودکار تماس‌ها (Contacts Autofill)

به جای دسترسی برنامه‌های شخص ثالث به مخاطبین، اکنون اپل به شما امکان می‌دهد نام‌های فردی را در برنامه تایپ کنید تا شماره تلفن‌ها، آدرس‌ها و سایر اطلاعات مربوطه را به طور خودکار پر کنید. قابلیت تکمیل خودکار اطلاعات را از برنامه‌ی مخاطبین برداشت کرده و روی دستگاه انجام می‌شود و مخاطبین یا تماس‌ها بدون رضایت کاربر با توسعه‌دهندگان شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی‌شوند.

اپل از سایت‌ها و سرویس‌های مختلفی برای بهره گیری از ویژگی ورود به سیستم با اپل استفاده کرده و توسعه‌دهندگان اکنون به یک API دسترسی دارند که به مشتریان، امکان ارتقای حساب‌های کاربری موجود را به ورود به سیستم با اپل برای حفاظت بهتر از حریم خصوصی می‌دهد.بسیاری از برنامه‌های داخلی اپل به روزرسانی‌های کوچکی داشته‌اند که ارزش برجسته سازی دارند.

دوربین

iOS 14

 

 • عملکرد- دوربین می‌تواند تا ۹۰٪ سریع‌تر و با بیش از ۴ فریم در ثانیه عکس بگیرد. عکس پرتره ۱۵٪ سریع‌تر است.
 • عکاسی سریعتر- قابلیت “اولویت بندی عکاسی سریع‌تر” در بخش دوربین در بخش تنظیمات وجود دارد که با فشار دادن شاتر کیفیت تصویر را تطبیق می‌دهد.
 • QuickTake Video (فیلم‌برداری سریع)- گرفتن فیلم‌های سریع اکنون در آیفون XR، XS و XS Max در دسترس است.
 • کلید حالت فیلم- تغییر حالت برای تغییر وضوح فیلم و فریم ریت را می‌توان در اپلیکیشن دوربین در حالت فیلم انجام داد.
 • حالت شب- هنگام استفاده از حالت شب، یک علامت راهنما برای کمک به شما در ثابت نگه داشتن دوربین در طول ضبط وجود دارد.
 • تنظیم نوردهی- با تنظیمات دوربین می‌توان  مقدار جبران نور را ثابت نگه داشت و از ریست شدن آن با هر بار عکاسی، جلوگیری کرد.
 • Volume Up Burst Photos- یک تنظیم جدید به شما امکان می‌دهد تا در حالی که برنامه‌ی Camera باز است، برای گرفتن عکس‌های فشرده دکمه‌ی Volume Up را فشار دهید.
 • Volume Down Quick Take- اگر دکمه‌ی Volume Down را در حالی که برنامه‌ی دوربین باز است فشار دهید، می‌توانید یک فیلم سریع QuickTake را نیز ضبط کنید.
 • کدهای QR- دوربین در اسکن کدهای QR بهتر است، حتی کدهایی که خواندن آن‌ها سخت است.

Mirroring Selfie- دکمه‌ی “Mirror Front Camera” به شما امکان گرفتن سلفی‌های برعکس را می‌دهد، که تصویر دیده شده در دوربین جلو را منعکس می‌کند. سلفی‌های استاندارد پس از گرفتن، برعکس می‌شوند.

فیس تایم

 • تماس چشمی- اپل در iOS 13، یک ویژگی تصحیح توجه (Attention Correction) را معرفی کرد و اکنون نیز دوباره آن را ارائه داده است. FaceTime با استفاده از ویژگی “تماس چشمی” امکان برقراری تماس‌های ویدئویی با کیفیت طبیعی و مناسب، در زمان نگاه کردن به صفحه‌نمایش به‌جای دوربین، فراهم می‌کند.
 • کیفیت بهتر دوربین- FaceTime در iOS 14 کیفیت ویدئوی بهتر را با وضوح بیش از ۱۰۸۰p در دستگاه‌های پشتیبانی شده فراهم می‌کند.
 • تصویر در تصویر- همانطور که در بالا ذکر شد، FaceTime در حالت تصویر در تصویر کار می‌کند بنابراین می‌توانید کارهای دیگر را در آیفون خود انجام دهید در حالی که با کسی چت می‌کنید.

برجستگی زبان اشاره- FaceTime می‌تواند زمانی که یک مخاطب در FaceTime گروه از زبان اشاره استفاده می‌کند، تشخیص دهد و آن شخص را برجسته‌تر کند.

میانبرها

 • پیشنهادات اتوماسیون- میانبرها اتوماسیون مفیدی را بر اساس الگوی استفاده از iPhone شما پیشنهاد می‌کنند، و پیدا کردن میانبرهایی که ممکن است برای شما مفید باشند آسان‌تر است.
 • فولدرها- برنامه‌های میانبر از فولدرها پشتیبانی می‌کند، که امکان سازماندهی بهتر میانبرها را فراهم می‌کند.
 • رابط کاربری فشرده- در صورتی که میانبر را از برنامه‌ی Shortcuts، Siri Suggestions, Share Sheet یا ویجت اجرا کنید، در طراحی جمع و جورتر ظاهر می‌شود که فضای صفحه نمایش کمتری را اشغال می‌کند.
 • راه اندازهای اتوماسیون- میانبر راهکارهای جدیدی را برای مواردی مانند دریافت ایمیل یا iMessage، فعال کردن حالت خواب، میزان باتری دستگاه، بستن برنامه یا اتصال یا عدم اتصال دستگاه ایجاد می‌کند.
 • راه اندازهای زمان روز- راه اندازهای زمان روز در میانبرها بدون تأیید کاربر قابل اجرا هستند.

میانبرهای Wind Down- اپل میانبرهای Wind Down جدیدی را اضافه کرده است که قرار است با ردیابی خواب کار کنند تا کاربران بتوانند خواب شبانه بهتری داشته باشند. از حالت خواب (Sleep Mode) می‌توانید به میانبرهای Wind Down دسترسی پیدا کنید.

فایل‌ها

فایل‌ها در iOS 14 از درایوهای خارجی پشتیبانی می‌کنند که از رمزگذاری APFS استفاده می‌کنند. برای دسترسی به محتوای درایو هنگامی که به دستگاه شما متصل است، پسورد را وارد کنید. همچنین یک ویجت جدید Files وجود دارد.

موسیقی

iOS 14

 

 • آیکون و طراحی جدید- آیکون Music app به رنگ قرمز تغییر یافته است و همچنین تغییرات جزئی در رنگ و طراحی دکمه‌ها، عناوین و سایر عناصر برنامه وجود دارد.
 • Listen Now- نوار For You به Listen Now تغییر نام داده است، که در آن امکان یافتن موسیقی، هنرمندان، لیست‌های پخش و میکس‌های جدید موسیقی وجود دارد.
 • Better Search (جست‌وجوی بهتر) جست‌وجوی موسیقی بر اساس سبک، روحیه و فعالیت و هنگام تایپ، به طور پیش فرض پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد.
 • Autoplay (پخش خودکار) هنگامی که لیست پخش یا آهنگی که در حال گوش دادن به آن هستید به پایان می‌رسد، Apple Music آهنگ‌های مشابه را به صورت خودکار پخش می‌کند.
 • filtering– یافتن هنرمندان، آلبوم‌ها و لیست‌های پخش خاص در کتابخانه‌ی موسیقی خود با فیلترها آسان‌تر است.
 • آثار هنری متحرک- لیست‌های پخش Apple Music در بخش Listen Now دارای اشکال انیمیشن هستند که این ویژگی را می‌توان در برنامه تنظیمات غیرفعال کرد.

Haptic feedback- با فشار دادن دکمه‌های پخش، مکث، آهنگ بعدی و آهنگ قبلی، روی صفحه Now playing در Apple Music، بازخورد مناسب (Haptic feedback) در iOS 14 فراهم می‌کند.

اپلیکیشن یادداشت برداری

 • منوی اقدامات با طراحی مجدد- منوی اقدامات جدید، دسترسی به اقداماتی مانند قفل کردن، اسکن کردن، پین کردن و حذف یادداشت‌ها را آسان می‌کند.
 • یادداشت‌های پین شده- لیست یادداشت‌های پین شده می‌تواند حذف شود یا گسترش یابد.
 • جست‌وجو- جست‌وجو دارای بخش Top Hits با مرتبط‌ ترین نتایج برای هر جست‌وجوی یادداشت است.
 • سبک‌های سریع- اگر دکمه‌ی Aa را لمس کرده و نگه دارید، می‌توانید متن را به صورت بولد، ایتالیک، عنوان، سرعنوان و موارد دیگر فقط با یک کلیک تغییر دهید.
 • تشخیص شکل- اگر یک شکل ناقص مثل یک ستاره یا یک فلش بکشید، شکل با ویژگی تشخیص شکل به شکل صحیح در می‌آید.
 • اسکن- اسناد اسکن شده واضح تر و با برش خودکار دقیق‌تر در iOS 14 است.

عکس‌ها

 

iOS 14

 

 • کپشن‌ها- عکس‌ها در iOS از مشاهده و ویرایش کپشن‌ها برای افزودن زمینه به عکس‌ها و فیلم‌ها پشتیبانی می‌کنند. کپشن‌ها با iCloud Photos در دستگاه‌ها همگام سازی می‌شوند.
 • فیلتر کردن- عکس‌ها را می‌توان فیلتر کرده و در قسمت All Photos، امکان ویرایش آن‌ها وجود دارد.
 • مرتب کردن آلبوم- هر آلبومی را می‌توان براساس قدیمی‌ترین به جدیدترین آلبوم مرتب کرد.
 • Hidden Album- آلبوم “Hidden” را می‌توان در اپ Settings از لیست آلبوم‌ها در بخش Photos حذف کرد.
 • پیمایش- می‌توانید آلبوم‌ها، موارد دلخواه، انواع رسانه‌ها، آلبوم‌های به اشتراک گذاشته شده و موارد دیگر را بزرگ و کوچک کنید تا یافتن خواسته‌های شما آسان‌تر شود.
 • عکس‌های زنده- عکس‌های زنده گرفته شده با iOS 14 و iPadOS با ویژگی تثبیت بهتر، بر اساس تاریخ مشخص بر مبنای سال، ماه و روز گرفته می‌شوند.
 • حافظه‌ها- اکنون حافظه‌ها عکس‌ها و فیلم‌های مرتبط تری را به نمایش میذارند، به علاوه آهنگ‌های موسیقی بیشتر و فریم بهتر هنگام تغییر جهت‌گیری افقی و عمودی وجود دارد.
 • اصلاح دوربین- در کل iOS، یافتن عکس‌ها برای قرار دادن در برنامه‌هایی نظیر Mail, Messages آسان می‌باشد و طراحی مجدد دوربین‌ها، از جست‌وجوی هوشمند پشتیبانی می‌کند.

زوم- در iOS 14 می‌توانید تصاویر را خیلی بیشتر بزرگ کنید تا نمای نزدیک‌تری را مشاهده کنید.

پادکست‌ها

iOS 14

 

 • Up Next- همین حالا بشنو (Listen Now) شامل یک ویژگی Up Next می‌باشد که در صورت خارج شدن در زمان گوش دادن به پادکست، امکان بازگشت و شروع مجدد را فراهم می‌کند.

Discovery- ویژگی Up Next، یافتن قسمت‌های جدید یا پیدا کردن قسمت‌های پیشنهادی پادکست را آسان‌تر می‌کند.

یادآورها

 • اختصاص یادآوری‌ها- یادآوری‌ها را می‌توان به افرادی اختصاص داد که لیست‌ها را به اشتراک میذارند، که برای تقسیم کارها مفید است.
 • ایجاد آسان‌تر یادآوری- یادآوری‌ها می‌توانند از صفحه لیست‌ها در برنامه‌ی یادآوری‌ها ایجاد شوند بنابراین نیازی به کلیک کردن روی لیست خاصی نیست.
 • پیشنهادهای هوشمند- یادآوری‌ها اکنون تاریخ، زمان و مکان را برای یادآوری براساس یادآوری‌های گذشته پیشنهاد می‌کنند.
 • ویرایش چندین یادآوری- چندین یادآوری می‌توانند همزمان تکمیل، نشانه گذاری یا ویرایش شوند.
 • سفارشی سازی لیست- از ایموجی‌ها و نمادها می‌توان برای سفارشی سازی لیست‌ها استفاده کرد.
 • پیشنهادهای یادآوری ایمیل- اگر مکالمه‌ی ایمیل شامل مواردی باشد که برای تبدیل به یادآوری مفید باشد، سیری آن را پیشنهاد می‌کند.
 • جست‌وجو- جست‌وجو با گزینه‌هایی برای جست‌وجوی افراد، مکان‌ها و یادداشت‌ها بهتر است.
 • لیست‌های هوشمند- لیست‌های هوشمند می‌توانند در اپلیکیشن Reminders، مرتب یا مخفی شوند.

Calendar picker– منوی تقویم برای افزودن تاریخ به یادآوری‌ها بهبود یافته است و اکنون می‌توانید کل ماه را ببینید و یا ماه‌ها و سال‌های مختلف را بررسی کنید.

یادداشت‌های صوتی

 • فولدرها- یادداشت‌های صوتی اکنون می‌توانند در فولدرها سازماندهی شوند. فولدرهای هوشمند، صداهای ضبط شده، موارد دلخواه و موارد جدیداً ضبط شده در Apple Watch را گروه بندی می‌کنند.
 • موارد دلخواه- یادداشت‌های صوتی را می‌توان به عنوان موارد دلخواه علامت گذاری کرد تا بعداً راحت‌تر پیدا شوند.

Enhance Recording– تنظیم Enhance Recording موجب کاهش نویز پس زمینه می‌شود.

آب و هوا

اپلیکیشن Weather، با ویژگی‌های جدیدی که اپل از Dark Sky، برنامه ای که در مارس ۲۰۲۰ توسط اپل خریداری شد، به آن افزوده است، بهبود یافته است.

 • بارش ساعات آینده- در ایالات متحده می‌توانید یک نمودار دقیقه به دقیقه دریافت کنید که شدت باران یا برف را در ساعات آینده نشان می‌دهد.
 • آب و هوای نامطلوب- اپلیکیشن Weather اکنون هشدارهای دولتی را درباره‌ی‌ آب و هوای نامساعد مانند گردباد، طوفان‌های زمستانی، جاری شدن سیل و سایر حوادث آب و هوایی نمایش می‌دهد.
 • تغییرات مهم- اگر تغییر عمده‌ای در دما یا رطوبت اتفاق بیفتد، ویجت Weather به شما اطلاع می‌دهد.
 • پیش بینی بارندگی چند روزه- پیش بینی وضعیت آب و هوای چند روزه شامل احتمال بارش برای هر روز است.

 App Store و Apple Arcade

جزییات مهم مثل رتبه بندی مشتری، رتبه بندی سنی، دستا و پشتیبانی از کنترل‌کننده، به آسانی در App Store و اپلیکیشن‌هایی که اکنون با Family Sharing کار می‌کنند، تا زمانی که توسعه‌دهنده این ویژگی را فعال کرده باشد و از آن پشتیبانی کند قابل مشاهده می‌باشند.

Apple Arcade اکنون یکپارچه سازی مستقیم در Game Center را دارد، بنابراین می‌توانید ببینید که کدام بازی‌ها در بین دوستان Game Center محبوب هستند و به دست آورید. داشبورد گیم سنتر در برنامه‌های Apple Arcade پیشرفت بازی، موفقیت‌ها، جدول امتیازات و موارد دیگر را به نمایش میذارد.

همچنین یک ویژگی ادامه‌ی بازی (continue playing) وجود دارد که در دستگاه کار می‌کند، بنابراین می‌توانید یک بازی را در یک دستگاه شروع کنید و به راحتی آن را در دستگاه دیگر انتقال دهید. سایر ویژگی‌های Apple Arcade شامل گزینه‌ای برای مرتب کردن بازی‌ها براساس موارد دلخواه شما و نیز مشاهده‌ی عناوین جدید بازی‌های Apple Arcade است.

سایر ویژگی‌های بهبود یافته

جست‌وجوی ایموجی

وقتی کیبورد را بالا می‌آورید و روی دکمه‌ی ایموجی کلیک می‌کنید، اکنون یک رابط جست‌وجو وجود دارد که به شما امکان می‌دهد ایموجی‌ها را با استفاده از کلمات کلیدی پیدا کنید، مانند Mac.

iOS 14

تایپ صوتی

تایپ صوتی روی دستگاه در دسترس است، تمام فرآیند ضبط و پردازش به صورت آفلاین برای حفاظت از حریم خصوصی انجام می‌شود. همچنین تایپ صوتی کیبورد (دیکتیشن) هنگام استفاده از دستگاه، به مرور زمان بهبود می‌یابد.

توسعه‌ی پشتیبانی از کنترل کننده‌ی بازی

iOS و iPadOS 14 از Xbox Elite Wireless Controller Series 2 وAdaptive Controller پشتیبانی می‌کنند و به کنترلگرهای پشتیبانی شده‌ی موجود اضافه کرده‌اند. اپل همچنین پشتیبانی از حسگرهای حرکتی و حسگرهای حرکتی مبتنی بر منطقه و همچنین بازسازی دکمه‌ی کنترل کننده سطح سیستم را اضافه می‌کند.

توسعه دهندگان همچنین می‌توانند صفحه کلید و پد لمسی را در بازی‌های iOS 14 پیاده سازی کنند.

تشخیص حالت دست و بدن

اپل یک API جدید در چارچوب دید خود ایجاد کرده است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌هایی ایجاد کنند که قادر به تجزیه و تحلیل حالت‌ها، حرکات و حرکات افراد باشد، که می‌تواند برای برنامه‌های تناسب اندام یا برنامه‌های آموزش ایمنی استفاده شود.

iOS 14

حالت تست زمینه اصلاح شده

iOS 14 شامل یک حالت Field Test اصلاح شده است که برای سهولت یافتن جزئیات در مورد قدرت سیگنال سلولار، طرح بهتری را ارائه می‌دهد.

iOS 14

قابلیت دسترسی

iOS 14 شامل تعدادی از پیشرفت‌های دسترسی، در درجه اول برای VoiceOver است. ویژگی VoiceOver Recognition عناصر اصلی موجود در صفحه را برای افزودن پشتیبانی VoiceOver برای برنامه‌های اینترنتی که پشتیبانی داخلی ندارند، تشخیص می‌دهد.

VoiceOver می‌تواند توصیف کاملی از تصاویر و عکس‌ها را در برنامه‌ها و وب بخواند، و می‌تواند متن را در درون تصاویر شناسایی کند. همچنین برای سهولت پیمایش در اپلیکیشن‌ها، به طور خودکار کنترل‌های رابط را تشخیص می‌دهد.

Headphones Accommodations: یک ویژگی دسترسی جدید، صداهای نرم را تقویت کرده و فرکانس‌های خاصی را برای شنیدن فرد در صورت نیاز تنظیم می‌کند تا به واضح‌تر شدن صدای موسیقی، فیلم، تماس تلفنی و پادکست کمک کند. 

این Headphones Accommodation، همچنین با Transparency Mode روی AirPods Pro کار می‌کنند، در حالی که صداهای محیطی را نیز از بین می‌برند، صدای بیشتری دارند.

Sound Recognition (تشخیص صدا)، گزینه‌ای مفید برای دسترسی برای افرادی که کم شنوا هستند، به آیفون امکان شنیدن صداهای پیوسته را می‌دهد مانند صدای گریه‌ی بچه، زنگ هشدار آتش، زنگ در، صدای در زدن، میوی گربه و غیره.

iOS 14

 

وقتی آیفون یکی از صداها را تشخیص می‌دهد، یک هشدار ارسال می کند. پس از تنظیم ویژگی، می‌توان آن را با استفاده از Control Center روشن یا خاموش کرد.

همچنین  در iOS 14 ویژگی “Back Tap” جدید است که به شما امکان می‌دهد دوبار کلیک کنید یا سه بار در پشت آیفون ضربه بزنید تا عملی مانند بالا آوردن نرم‌افزار Siri، دسترسی به مرکز کنترل، گرفتن اسکرین شات، تنظیم میزان صدا و موارد دیگر را انجام دهید.

iOS 14

 

Back Tap، یک ویژگی دسترسی برای کسانی است که دامنه‌ی حرکتی محدودی دارند و برای استفاده از دستگاه نیاز به کمک میانبر دارند، اما هر کسی که می‌خواهد برای عملکرد iPhone میانبر سریع فعال شود، می‌تواند از آن استفاده کند. Back Tap با iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, و iPhone 11 Pro Max کار می‌کند.

اپل در iOS 14 اپلیکیشن Magnifier را اصلاح کرده و یک رابط کاربری به روز و قابل سفارشی‌سازی را و گزینه‌ای برای عکسبرداری همزمان چندین عکس برای تجزیه و تحلیل ارائه داد. برنامه‌ی به روز شده همچنین می‌تواند با استفاده از اپ لایبرری به هوم اسکرین اضافه شود.

iOS 14

۱۴ دستگاه پشتیبانی شده

iOS 14 با تمام آیفون‌های iOS 13 سازگار است، از جمله دستگاه‌های قدیمی مانند iPhone SE و iPhone 6s اصلی. دستگاه‌های سازگار با iOS 14 در زیر لیست شده‌اند.

 • آیفون ۱۱ پرو
 • آیفون (۲۰۲۰) SE
 • آیفون ۱۱ پرومکس
 • آیفون ۱۱
 • آیفون XS
 • آیفون XS مکس
 • آیفون XR
 • آیفون X
 • آیفون ۸
 • آیفون ۸ پلاس
 • آیفون ۷
 • آیفون ۷ پلاس
 • آیفون ۶s
 • آیفون ۶s پلاس
 • آیفون (۲۰۱۶) SE
 • iPod touch (نسل هفتم)

تاریخ انتشار iOS 14

اپل iOS 14 را در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر کرد.

 

 

منبع:https://www.macrumors.com/roundup/ios-14/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

 

Scroll to top