iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

۱۴ iOS اعلام شده است! در اینجا همه چیزی که شما باید بدانید، از جمله زمان انتشار آن، کدام آیفون ها می توانند آن را اجرا کنند و تمام ویژگی های جدید و درخشان را آوردیم.

فهرست

> چه زمانی iOS 14 عرضه خواهد شد؟

 > کدام آیفون iOS 14 را اجرا خواهد کرد؟

 > ویژگی های جدید در iOS 14 چیست؟

سالی یک بار، اپل یک نسخه اصلی را برای نرم افزار iOS اجرا می کند که بر روی تمام آیفون ها اجرا می شود. میلیون ها دستگاه به صورت رایگان ویژگی های جدید را دریافت می کنند. به روز رسانی  بعدی iOS 14 است و در تاریخ ۲۲ ژوئن اعلام شد.

در این مقاله ما همه چیزهایی را که باید در مورد سیستم عامل iOS 14 بدانید ارائه می دهیم، از جمله تاریخ انتشار آن، آخرین جزئیات در مورد توسعه دهنده و بتای عمومی، که آیفون ها می توانند سیستم عامل جدید و تمام ویژگی های جدید را اجرا کنند.

برای مقایسه با سیستم عامل فعلی آیفون،iOS 14 vs iOS 13 را بخوانید.

چه زمانی iOS 14 عرضه خواهد شد؟

iOS 14 در WWDC 2020 در ۲۲ ژوئن اعلام شد، اما اپل نگفت که چه زمانی رسماً راه اندازی خواهد شد و فقط می گوید که پاییز امسال خواهد بود. با این حال، بر اساس سال‌های گذشته، انتظار داریم اپل بین ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۲۰ iOS iOS 14 را برای عموم عرضه کند.

معمولاً این نسخه یک یا دو هفته پس از اعلام شدن گوشی های جدید عرضه می‌شود. متأسفانه، شایعاتی وجود دارد که آیفون ۱۲ تا اکتبر یا بعد از آن به تعویق می افتد، و به همین دلیل ممکن است مجبور باشیم کمی برای iOS 14 نیز صبر کنیم.

در اینجا پنج تاریخ انتشار iOS در گذشته آورده شده است:

 • iOS 13: پنجشنبه ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹
 • iOS 12: دوشنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸
 • iOS 11: چهارشنبه ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷
 • iOS 10: سه شنبه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶
 • iOS 9: چهارشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۵

نسخه های بتا

اولین بتا توسعه دهنده iOS 14 بلافاصله پس از کلید واژه WWDC در ۲۲ ژوئن راه اندازی شد. اگر یک برنامه نویس هستید، می توانید به برنامه بتا اپل بپیوندید و آن را امتحان کنید.

یک سری بتای عمومی نیز وجود خواهد داشت. برنامه بتا عمومی به طرفداران مشتاق اپل اجازه می دهد تا این نرم افزار را امتحان کرده و از بروز هرگونه اشکال قبل از انتشار عمومی کمک کنند. اولین نسخه بتا عمومی در تاریخ ۹ جولای وارد بازار شد.

اگر می خواهید به برنامه تست بتا بپیوندید و قبل از هر کس دیگری نرم افزار را در آیفون خود قرار دهید، ما توضیح می دهیم که چگونه این کار را در اینجا انجام دهیم. ما همچنین نحوه نصب بتا iOS 14 را بر روی آیفون خود در اینجا اجرا می کنیم.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

کدام آیفون IOS 14 را اجرا خواهد کرد؟

آیا آیفون شما می توانید iOS 14 را دریافت کنید؟ iOS 14 در آیفون ۶s و بعد از آن در دسترس است. همانطور که انتظار می رود، همان لیست دستگاه های iOS 13 است.

در اینجا لیستی از آیفون های سازگار با iOS 14 آورده شده است:

 • iPhone 6s & 6s Plus
 •  (۲۰۱۶) iPhone SE
 • iPhone 7 & 7 Plus
 • iPhone 8 & 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone XR
 • iPhone XS & XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro & 11 Pro Max
 • ( iPhone SE (2020
 • … به علاوه بدیهی است که آیفون ۱۲، ۱۲ مکس، ۱۲ پرو و ۱۲ پرومکس همه با iOS 14 از پیش نصب شده همراه خواهند بود.

ویژگی های جدید در iOS 14

تعداد جدیدی از ویژگی های قابل توجه جدید iOS را اعلام کرده اند. ما در مورد تغییرات هیجان زده هستیم، بنابراین بیایید وارد آن شویم.

Home screen و interface تغییر می کند.

صفحه اصلی آیفون تحت iOS 14 بسیار متفاوت به نظر می رسد و پتانسیل بسیار بیشتری برای سفارشی سازی ارائه می دهد.

برنامه Library روشی جدید و کارآمد برای سازماندهی برنامه های شما است.

به جای پیمایش از طریق چندین صفحه، اکنون می توانید به یک نمای واحد دسترسی داشته باشید که به طور خودکار برنامه های شما را با توجه به دسته های هوشمند مرتب می کند: سرگرمی، سلامتی و تناسب اندام، اجتماعی و Apple Arcade از جمله مواردی بود که در نسخه ی نمایشی نشان داده شد. (کاربران iOS با توانایی این سیستم عامل در طبقه بندی خودکار برنامه ها، که ارائه می دهد از آنها استفاده می کنند.)

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

هر صفحه طبقه بندی مانند پوشه ای در صفحه کتابخانه برنامه ها به نظر می رسد، اما با یک تفاوت: نمادها همه به یک اندازه نیستند. برنامه هایی که بیشتر اوقات یا اخیراً از آن‌ها استفاده کرده اید بزرگتر است، بنابراین راحت تر می توانید با یک ضربه بزنید. و اگر نمی خواهید همه برنامه های خود را روی صفحه کتابخانه مشاهده کنید، می توانید صفحات برنامه را که دیگر نیازی به آن ندارید مخفی کنید.

دو دسته در بالا کمی متفاوت هستند: پیشنهادات، که به نظر می رسد با همان روش هوشمند به عنوان پیشنهادات برنامه Siri در مرکز اطلاع رسانی عمل می کنند و اخیراً اضافه شده اند.

ما قبلاً ابزارهای ویجت را در iOS 13 در اختیار داشتیم – در واقع آن‌ها همان زمان iOS 8 اضافه شده بودند – اما آن‌ها قبلاً در مرکز اطلاع رسانی محدود می شدند. در iOS 14، در طولانی مدت، آن‌ها به صفحه اصلی می آیند.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

به همان سادگی و کشیدن است: ویجت ها را بکشید و ویجت انتخاب شده خود را به هر کجا که می خواهید بکشید به صفحه اصلی بکشید. اپل ویجت هایی را نشان داد که به شما امکان می دهد از اندازه های مختلفی انتخاب کنید – فضای چهار یا هشت آیکون برنامه را در اختیار دارید – اما ما نمی دانیم که آیا این برای همه آنها موجود است.

ویجت جدیدی به نام Smart Stack وجود دارد. ما فکر می کنیم این مانند پیشنهادات برنامه Siri است.

تصویر در تصویر: این یکی کاملاً واضح است. همانطور که قبلاً در iPad داشتیم، اگر YouTube یا ویدیوی دیگری را پخش می کنید، می توانید آن را کوچک کنید و در یک بخش کوچک از صفحه نمایش روی یک برنامه زنده دیگر بازی کنید. می توانید آن را به اطراف تغییر دهید و اندازه آن را تغییر دهید.

Siri

اپل در حال صحبت کردن در مورد قابلیت های Siri است – این شرکت می گوید پیشرفت زیادی برای iOS 14 داشته است.

برای شروع، از نظر بصری دوباره طراحی شده است. گرافیک جدیدی وجود دارد و رابط کاربری دیگری که در آن ظاهر می شود، Siri را در یک جعبه کوچک و ظریف در بالای صفحه نمایش می دهد.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

اما مهمتر از همه، اپل حساب می کند که Siri باهوش تر از همیشه است. 

اکنون می توانید به آن بگویید که یک پیام صوتی ارسال کند، و می تواند به جای تکیه بر اتصال به وب، دیکته کردن را بر روی دستگاه اجرا کند.

Siri می تواند زبان های بیشتری را ترجمه کند و این جنبه کار آن به قدری مهم است که اپل برنامه جداگانه ای به نام  Translate را که شامل ۱۱ زبان است و به صورت آفلاین کار کرده است، جابجا کرده است.

ترجمه بسیار جالب به نظر می رسد. ما در حال حاضر برای این موارد از Google Translate استفاده می کنیم و اگرچه این ابزاری فوق العاده با زبان های بسیار بیشتری از آن است که اپل قادر به ارائه آن می‌باشد، اما تا حد زیادی (و شاید قابل درک باشد، با توجه به وسعت یادگیری خود) نیاز به کار آنلاین دارد.

برنامه ترجمه Apple شامل یک حالت مکالمه است (دوباره چیزی که Google Translate از قبل ارائه می دهد). در جایی که این حالت هوشمندانه با Google متفاوت است با ارائه تنها یک دکمه میکروفون- برنامه به طور خودکار زبان های مختلفی را که گفته می شود تشخیص می دهد و آنها را به قسمت صحیح صفحه مکالمه اختصاص می دهد.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

پیام ها

در پیام های iOS 14 به شما امکان می دهد مکالمه را در قسمت بالای صفحه قرار دهید و پاسخ های درون خطی – موضوعات مکالمه را اضافه کنید. در پیام های گروهی می توانید انتخاب کنید که شخصی هنگامی که شما را منشن می‌کند مطلع شوید و تصویری که در بالای گفتگوی گروهی قرار دارد، شرکت کنندگان را نشان می دهد اما کسانی که اخیراً بیشتر صحبت کرده اند، بزرگتر خواهد شد.

مثل همیشه Memoji آ‌پدیت می شود، با ۲۰ سبک جدید مو و لباس از جمله پوشش چهره و گزینه های سنی و استیکر بیشتر.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

Maps

اپل در اوایل سال جاری نسخه جدیدی از Maps را به بازار عرضه کرد، و این شرکت مدتی را صرف شکست دادن قابلیت های جدید و اطلاعات گسترده تر کرد. جالب تر برای کسانی که در خارج از ایالات متحده هستند این خبر است که نقشه جدید در اواخر سال جاری از جمله انگلستان، ایرلند و کانادا به کشورهای بیشتری منتقل می شود.

راهنماهایی برای شهرها در سراسر جهان وجود دارد که می توانید آنها را ذخیره کرده و بعداً به آنها برگردید و در صورت دسترسی اطلاعات جدید به طور خودکار آ‌‌‌پدیت می‌شود.

ویژگی های CarPlay / Car

CarPlay از تصویر زمینه جدید و دسته های جدیدی از برنامه ها استفاده می کند. اما خبر مهم اینجاست که شامل کلیدهای دیجیتالی ماشین است، که در ابتدا محدود به یک محصول واحد عرضه خواهد شد – BMW 2021 سری ۵- اما در این مواقع به طیف گسترده ای از وسایل نقلیه منتقل می شود.

کلید ماشین شما در Element آیفون ذخیره می شود اما از طریق iMessage به راحتی با افراد دیگر قابل اشتراک است. این دسترسی می تواند در یک تاریخ بعد محدود یا از راه دور باطل شود.

App Store

خبر بزرگ نوع جدیدی از مینی برنامه به نام App clip است – به طور کلی صحبت از این بخش کوچکی از یک برنامه موجود است که به سرعت کشف و دانلود می شود و فقط تا زمانی که شما به آن نیاز داشته باشید باقی می ماند.

شرکت ها می توانند کلیپ های برنامه را بر اساس برنامه های موجود خود برای استفاده در موقعیت‌های خاص ارائه دهند. به عنوان مثال، در یک فروشگاه وب، یک نماد می تواند یک App Clip را ارائه دهد که به شما امکان می دهد محصولی را بخرید اما شما را به بقیه داده ها و عملکردهای برنامه کامل متعهد نمی کند. یا ممکن است یک کد نمایش داده شده در یک محل پارکینگ وجود داشته باشد که شما را به نسخه برنامه می برد که به شما امکان می دهد هزینه پارکینگ را بپردازید.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

اپل کدهای App Clip مخصوص خود را که مانند کدهای QR به نظر می رسد در دست اجرا دارد، اما یک کد تصویری و NFC را ترکیب می کند.

اپل همچنین با حذف برنامه های موجود، بر این باور است که مشاغل کوچک که برنامه ای ندارند، Clip ایجاد می کنند – یا اینکه یک شرکت بزرگتر مانند Yelp کلیپ هایی را برای آنها ایجاد می کند.

تغییرات متفرقه

این بیشتر تغییراتی است که اپل برای iOS 14 اعلام کرده است، اما چند ترفند دیگر وجود دارد که ما می خواهیم به آنها اشاره کنیم.

اول از همه، تغییر در گرافیک رابط “تماس ورودی” وجود دارد. این دیگر کل صفحه را به خود اختصاص نمی دهد، بلکه در عوض به یک جعبه کوچک در بالا محدود می شود.

iOS 14 به شما امکان می دهد برنامه های ایمیل و مرورگر شخص ثالث را به عنوان پیش فرض در آیفون خود تنظیم کنید، چیزی که کاربران سالها درخواست کرده اند. این خبر بزرگی است، اما به دلایلی اپل آن را بسیار ساکت نگه داشته است.

یک ویژگی ترجمه مفید نیز وجود دارد که به Safari می‌آید. و برنامه Activity که در صاحبان Apple Watch بسیار محبوب است، که به عنوان تناسب اندام تجدید می شود.

 

 

منبع:https://www.macworld.co.uk/news/apple/ios-14-release-date-3779520/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
5

1 نظر برای مطلب iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

 1. بهاره گفت:

  ممنون از مقاله بسیار خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

۱۴ iOS اعلام شده است! در اینجا همه چیزی که شما باید بدانید، از جمله زمان انتشار آن، کدام آیفون ها می توانند آن را اجرا کنند و تمام ویژگی های جدید و درخشان را آوردیم.

فهرست

> چه زمانی iOS 14 عرضه خواهد شد؟

 > کدام آیفون iOS 14 را اجرا خواهد کرد؟

 > ویژگی های جدید در iOS 14 چیست؟

سالی یک بار، اپل یک نسخه اصلی را برای نرم افزار iOS اجرا می کند که بر روی تمام آیفون ها اجرا می شود. میلیون ها دستگاه به صورت رایگان ویژگی های جدید را دریافت می کنند. به روز رسانی  بعدی iOS 14 است و در تاریخ ۲۲ ژوئن اعلام شد.

در این مقاله ما همه چیزهایی را که باید در مورد سیستم عامل iOS 14 بدانید ارائه می دهیم، از جمله تاریخ انتشار آن، آخرین جزئیات در مورد توسعه دهنده و بتای عمومی، که آیفون ها می توانند سیستم عامل جدید و تمام ویژگی های جدید را اجرا کنند.

برای مقایسه با سیستم عامل فعلی آیفون،iOS 14 vs iOS 13 را بخوانید.

چه زمانی iOS 14 عرضه خواهد شد؟

iOS 14 در WWDC 2020 در ۲۲ ژوئن اعلام شد، اما اپل نگفت که چه زمانی رسماً راه اندازی خواهد شد و فقط می گوید که پاییز امسال خواهد بود. با این حال، بر اساس سال‌های گذشته، انتظار داریم اپل بین ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۲۰ iOS iOS 14 را برای عموم عرضه کند.

معمولاً این نسخه یک یا دو هفته پس از اعلام شدن گوشی های جدید عرضه می‌شود. متأسفانه، شایعاتی وجود دارد که آیفون ۱۲ تا اکتبر یا بعد از آن به تعویق می افتد، و به همین دلیل ممکن است مجبور باشیم کمی برای iOS 14 نیز صبر کنیم.

در اینجا پنج تاریخ انتشار iOS در گذشته آورده شده است:

 • iOS 13: پنجشنبه ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹
 • iOS 12: دوشنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸
 • iOS 11: چهارشنبه ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷
 • iOS 10: سه شنبه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶
 • iOS 9: چهارشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۵

نسخه های بتا

اولین بتا توسعه دهنده iOS 14 بلافاصله پس از کلید واژه WWDC در ۲۲ ژوئن راه اندازی شد. اگر یک برنامه نویس هستید، می توانید به برنامه بتا اپل بپیوندید و آن را امتحان کنید.

یک سری بتای عمومی نیز وجود خواهد داشت. برنامه بتا عمومی به طرفداران مشتاق اپل اجازه می دهد تا این نرم افزار را امتحان کرده و از بروز هرگونه اشکال قبل از انتشار عمومی کمک کنند. اولین نسخه بتا عمومی در تاریخ ۹ جولای وارد بازار شد.

اگر می خواهید به برنامه تست بتا بپیوندید و قبل از هر کس دیگری نرم افزار را در آیفون خود قرار دهید، ما توضیح می دهیم که چگونه این کار را در اینجا انجام دهیم. ما همچنین نحوه نصب بتا iOS 14 را بر روی آیفون خود در اینجا اجرا می کنیم.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

کدام آیفون IOS 14 را اجرا خواهد کرد؟

آیا آیفون شما می توانید iOS 14 را دریافت کنید؟ iOS 14 در آیفون ۶s و بعد از آن در دسترس است. همانطور که انتظار می رود، همان لیست دستگاه های iOS 13 است.

در اینجا لیستی از آیفون های سازگار با iOS 14 آورده شده است:

 • iPhone 6s & 6s Plus
 •  (۲۰۱۶) iPhone SE
 • iPhone 7 & 7 Plus
 • iPhone 8 & 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone XR
 • iPhone XS & XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro & 11 Pro Max
 • ( iPhone SE (2020
 • … به علاوه بدیهی است که آیفون ۱۲، ۱۲ مکس، ۱۲ پرو و ۱۲ پرومکس همه با iOS 14 از پیش نصب شده همراه خواهند بود.

ویژگی های جدید در iOS 14

تعداد جدیدی از ویژگی های قابل توجه جدید iOS را اعلام کرده اند. ما در مورد تغییرات هیجان زده هستیم، بنابراین بیایید وارد آن شویم.

Home screen و interface تغییر می کند.

صفحه اصلی آیفون تحت iOS 14 بسیار متفاوت به نظر می رسد و پتانسیل بسیار بیشتری برای سفارشی سازی ارائه می دهد.

برنامه Library روشی جدید و کارآمد برای سازماندهی برنامه های شما است.

به جای پیمایش از طریق چندین صفحه، اکنون می توانید به یک نمای واحد دسترسی داشته باشید که به طور خودکار برنامه های شما را با توجه به دسته های هوشمند مرتب می کند: سرگرمی، سلامتی و تناسب اندام، اجتماعی و Apple Arcade از جمله مواردی بود که در نسخه ی نمایشی نشان داده شد. (کاربران iOS با توانایی این سیستم عامل در طبقه بندی خودکار برنامه ها، که ارائه می دهد از آنها استفاده می کنند.)

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

هر صفحه طبقه بندی مانند پوشه ای در صفحه کتابخانه برنامه ها به نظر می رسد، اما با یک تفاوت: نمادها همه به یک اندازه نیستند. برنامه هایی که بیشتر اوقات یا اخیراً از آن‌ها استفاده کرده اید بزرگتر است، بنابراین راحت تر می توانید با یک ضربه بزنید. و اگر نمی خواهید همه برنامه های خود را روی صفحه کتابخانه مشاهده کنید، می توانید صفحات برنامه را که دیگر نیازی به آن ندارید مخفی کنید.

دو دسته در بالا کمی متفاوت هستند: پیشنهادات، که به نظر می رسد با همان روش هوشمند به عنوان پیشنهادات برنامه Siri در مرکز اطلاع رسانی عمل می کنند و اخیراً اضافه شده اند.

ما قبلاً ابزارهای ویجت را در iOS 13 در اختیار داشتیم – در واقع آن‌ها همان زمان iOS 8 اضافه شده بودند – اما آن‌ها قبلاً در مرکز اطلاع رسانی محدود می شدند. در iOS 14، در طولانی مدت، آن‌ها به صفحه اصلی می آیند.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

به همان سادگی و کشیدن است: ویجت ها را بکشید و ویجت انتخاب شده خود را به هر کجا که می خواهید بکشید به صفحه اصلی بکشید. اپل ویجت هایی را نشان داد که به شما امکان می دهد از اندازه های مختلفی انتخاب کنید – فضای چهار یا هشت آیکون برنامه را در اختیار دارید – اما ما نمی دانیم که آیا این برای همه آنها موجود است.

ویجت جدیدی به نام Smart Stack وجود دارد. ما فکر می کنیم این مانند پیشنهادات برنامه Siri است.

تصویر در تصویر: این یکی کاملاً واضح است. همانطور که قبلاً در iPad داشتیم، اگر YouTube یا ویدیوی دیگری را پخش می کنید، می توانید آن را کوچک کنید و در یک بخش کوچک از صفحه نمایش روی یک برنامه زنده دیگر بازی کنید. می توانید آن را به اطراف تغییر دهید و اندازه آن را تغییر دهید.

Siri

اپل در حال صحبت کردن در مورد قابلیت های Siri است – این شرکت می گوید پیشرفت زیادی برای iOS 14 داشته است.

برای شروع، از نظر بصری دوباره طراحی شده است. گرافیک جدیدی وجود دارد و رابط کاربری دیگری که در آن ظاهر می شود، Siri را در یک جعبه کوچک و ظریف در بالای صفحه نمایش می دهد.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

اما مهمتر از همه، اپل حساب می کند که Siri باهوش تر از همیشه است. 

اکنون می توانید به آن بگویید که یک پیام صوتی ارسال کند، و می تواند به جای تکیه بر اتصال به وب، دیکته کردن را بر روی دستگاه اجرا کند.

Siri می تواند زبان های بیشتری را ترجمه کند و این جنبه کار آن به قدری مهم است که اپل برنامه جداگانه ای به نام  Translate را که شامل ۱۱ زبان است و به صورت آفلاین کار کرده است، جابجا کرده است.

ترجمه بسیار جالب به نظر می رسد. ما در حال حاضر برای این موارد از Google Translate استفاده می کنیم و اگرچه این ابزاری فوق العاده با زبان های بسیار بیشتری از آن است که اپل قادر به ارائه آن می‌باشد، اما تا حد زیادی (و شاید قابل درک باشد، با توجه به وسعت یادگیری خود) نیاز به کار آنلاین دارد.

برنامه ترجمه Apple شامل یک حالت مکالمه است (دوباره چیزی که Google Translate از قبل ارائه می دهد). در جایی که این حالت هوشمندانه با Google متفاوت است با ارائه تنها یک دکمه میکروفون- برنامه به طور خودکار زبان های مختلفی را که گفته می شود تشخیص می دهد و آنها را به قسمت صحیح صفحه مکالمه اختصاص می دهد.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

پیام ها

در پیام های iOS 14 به شما امکان می دهد مکالمه را در قسمت بالای صفحه قرار دهید و پاسخ های درون خطی – موضوعات مکالمه را اضافه کنید. در پیام های گروهی می توانید انتخاب کنید که شخصی هنگامی که شما را منشن می‌کند مطلع شوید و تصویری که در بالای گفتگوی گروهی قرار دارد، شرکت کنندگان را نشان می دهد اما کسانی که اخیراً بیشتر صحبت کرده اند، بزرگتر خواهد شد.

مثل همیشه Memoji آ‌پدیت می شود، با ۲۰ سبک جدید مو و لباس از جمله پوشش چهره و گزینه های سنی و استیکر بیشتر.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

Maps

اپل در اوایل سال جاری نسخه جدیدی از Maps را به بازار عرضه کرد، و این شرکت مدتی را صرف شکست دادن قابلیت های جدید و اطلاعات گسترده تر کرد. جالب تر برای کسانی که در خارج از ایالات متحده هستند این خبر است که نقشه جدید در اواخر سال جاری از جمله انگلستان، ایرلند و کانادا به کشورهای بیشتری منتقل می شود.

راهنماهایی برای شهرها در سراسر جهان وجود دارد که می توانید آنها را ذخیره کرده و بعداً به آنها برگردید و در صورت دسترسی اطلاعات جدید به طور خودکار آ‌‌‌پدیت می‌شود.

ویژگی های CarPlay / Car

CarPlay از تصویر زمینه جدید و دسته های جدیدی از برنامه ها استفاده می کند. اما خبر مهم اینجاست که شامل کلیدهای دیجیتالی ماشین است، که در ابتدا محدود به یک محصول واحد عرضه خواهد شد – BMW 2021 سری ۵- اما در این مواقع به طیف گسترده ای از وسایل نقلیه منتقل می شود.

کلید ماشین شما در Element آیفون ذخیره می شود اما از طریق iMessage به راحتی با افراد دیگر قابل اشتراک است. این دسترسی می تواند در یک تاریخ بعد محدود یا از راه دور باطل شود.

App Store

خبر بزرگ نوع جدیدی از مینی برنامه به نام App clip است – به طور کلی صحبت از این بخش کوچکی از یک برنامه موجود است که به سرعت کشف و دانلود می شود و فقط تا زمانی که شما به آن نیاز داشته باشید باقی می ماند.

شرکت ها می توانند کلیپ های برنامه را بر اساس برنامه های موجود خود برای استفاده در موقعیت‌های خاص ارائه دهند. به عنوان مثال، در یک فروشگاه وب، یک نماد می تواند یک App Clip را ارائه دهد که به شما امکان می دهد محصولی را بخرید اما شما را به بقیه داده ها و عملکردهای برنامه کامل متعهد نمی کند. یا ممکن است یک کد نمایش داده شده در یک محل پارکینگ وجود داشته باشد که شما را به نسخه برنامه می برد که به شما امکان می دهد هزینه پارکینگ را بپردازید.

 iOS 14: تاریخ انتشار و ویژگی های جدیدی که به آیفون می آیند

اپل کدهای App Clip مخصوص خود را که مانند کدهای QR به نظر می رسد در دست اجرا دارد، اما یک کد تصویری و NFC را ترکیب می کند.

اپل همچنین با حذف برنامه های موجود، بر این باور است که مشاغل کوچک که برنامه ای ندارند، Clip ایجاد می کنند – یا اینکه یک شرکت بزرگتر مانند Yelp کلیپ هایی را برای آنها ایجاد می کند.

تغییرات متفرقه

این بیشتر تغییراتی است که اپل برای iOS 14 اعلام کرده است، اما چند ترفند دیگر وجود دارد که ما می خواهیم به آنها اشاره کنیم.

اول از همه، تغییر در گرافیک رابط “تماس ورودی” وجود دارد. این دیگر کل صفحه را به خود اختصاص نمی دهد، بلکه در عوض به یک جعبه کوچک در بالا محدود می شود.

iOS 14 به شما امکان می دهد برنامه های ایمیل و مرورگر شخص ثالث را به عنوان پیش فرض در آیفون خود تنظیم کنید، چیزی که کاربران سالها درخواست کرده اند. این خبر بزرگی است، اما به دلایلی اپل آن را بسیار ساکت نگه داشته است.

یک ویژگی ترجمه مفید نیز وجود دارد که به Safari می‌آید. و برنامه Activity که در صاحبان Apple Watch بسیار محبوب است، که به عنوان تناسب اندام تجدید می شود.

 

 

منبع:https://www.macworld.co.uk/news/apple/ios-14-release-date-3779520/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
5
Scroll to top