iOS 14

نسل جدید سیستم عامل iOS اپل با Home Screen اصلاح شده و سایر موارد اکنون در دسترس است.iOS 14 آخرین سیستم عامل اپل برای گوشی‌های آیفون است که در ۱۶ سپتامبر منتشر شد.

ویژگی های IOS 14

 • سازگاری با همه دستگاه‌هایی که می‌توانند iOS 13 را اجرا کنند.
 • Home screen دوباره طراحی می‌شود.
 • کتابخانه برنامه جدید
 • کلیپ‌های برنامه
 • تماس بدون تمام صفحه
 • پیشرفت‌های Privacy
 • برنامه ترجمه

بررسی iOS 14

اپل در ژوئن سال ۲۰۲۰ آخرین نسخه از سیستم عامل iOS خود را با نام iOS 14 معرفی کرد که در ۱۶ سپتامبر منتشر شد. iOS 14 یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های iOS تاکنون می‌باشد که تغییراتی را در طراحی هوم اسکرین (صفحه‌ی اصلی)، ویژگی‌های اصلی جدید، آپدیت‌های برای برنامه‌های موجود، بهبود Siri و بسیاری از تنظیمات دیگر برای ساده و مؤثرتر کردن رابط iOS، اعمال کرده است.

اولین و مهمترین ویژگی آن، این است که iOS 14 صفحه اصلی را دوباره طراحی می‌کند که شامل پشتیبانی از ویجت‌ها برای اولین بار است. ویجت‌ها را می‌توان از Today view به داخل صفحه اصلی کشیده و در اندازه‌های مختلف پین کرد.

با استفاده از ویژگی Smart Stack، آیفون می‌تواند با استفاده از هوش روی دستگاه، ویجت مناسب را بر اساس زمان، مکان و فعالیت ظاهر کند. هر صفحه‌ی Home screen می‌تواند ویجت‌های سفارشی را برای کار، مسافرت، ورزش و موارد دیگر نمایش دهد. بخش Today که ویجت‌ها در آن قرار دارند نیز دوباره طراحی شده است و یک گالری ویجت نیز وجود دارد که کاربران می‌توانند ویجت‌های جدید را از میان برنامه‌ها انتخاب کرده و آن ویجت‌ها را سفارشی کنند.

با کشیدن دست روی صفحه‌ی نمایشگر به‌منظور بستن صفحات برنامه روی آیفون، App Library باز می‌شود. App Library، رابطی است که همه‌ی اپ ها را روی آیفون نشان می‌دهد به‌طوری‌که می‌توانید همه‌ی آن‌ها را با یک نگاه ببینید. برنامه‌ها در سیستم فولدر شما

سازماندهی‌شده‌اند، ولی پوشه‌های ایجاد شده توسط اپل نظیر [Suggestions and Apple Arcade] نیز وجود دارند که به‌طور هوشمند برنامه‌ها را بالا می‌آورند. دانلودهای برنامه‌های جدید به هوم اسکرین افزوده شده و یا در App Library برای خلوت‌تر شدن هوم اسکرین، نگه‌ داشته

می‌شوند.

اقدامات جدید صرفه جویی در فضا به معنای تماس‌های تلفنی ورودی است و درخواست‌های Siri دیگر کل صفحه را اشغال نمی‌کند.

 تماس‌های تلفنی (FaceTime/VoIP calls) در یک بنر کوچک در صفحه نمایش آیفون نشان داده می‌شوند و برای فعال کردن Siri یک نماد Siri متحرک کوچک را در پایین صفحه نشان می‌دهد.

در iOS 14، ویژگی تصویر در تصویر با FaceTime نیز کار می‌کند و این می‌تواند به شدت کاربردی باشد. در iOS 13 اگر می‌خواستید با دستگاه خود کار دیگری را انجام دهید، باید از FaceTime خارج می‌شدید و این باعث می‌شد که ویدیوی شما برای مخاطبتان متوقف شود اما در iOS 14 اگر شما از FaceTime خارج شوید، تماس تصویری شما در یک پنجره ی کوچک در بالای صفحه ظاهر خواهد شد و شما در حین استفاده از سایر برنامه‌ها می‌توانید با مخاطب خود تماس تصویری داشته باشید.

همچنین شما با دو بار کلیک کردن بر روی پنجره‌ی تصویر در تصویر می‌توانید اندازه ی آن را به کوچک، متوسط و بزرگ تغییر دهید. اگر فقط یک بار بر روی پنجره ی تصویر در تصویر کلیک کنید، ویدیو در حالت تمام صفحه پخش خواهد شد. ناگفته نماند که شما می‌توانید پنجره ی تصویر در تصویر را به هر نقطه‌ای از صفحه منتقل کنید.

Siri در iOS 14 باهوش‌تر است و می‌تواند با اطلاعاتی که از طریق اینترنت گرفته می‌شود، به سوالات بیشتری پاسخ دهد و Siri همچنین می‌تواند پیام‌های صوتی ارسال کند. 

اپل App Clips را به iOS 14 اضافه کرد و به کاربران امکان استفاده از برخی ویژگی‌های برنامه را بدون نیاز به دانلود کامل برنامه داد. App Clips به شما امکان می‌دهد فقط با اسکن یک کد، بدون نیاز به دانلود کامل یک برنامه، کارهایی مانند اجاره اسکوتر، خرید قهوه یا رزرو در رستوران را انجام دهید.

برنامه Messages، اکنون اپل به کاربران امکان می‌دهد مکالمه مهمی را پین کنند تا در بالای برنامه باقی بماند. پیام‌ها را می‌توان با کشیدن به سمت راست در هر چت پین کرد. از ویژگی جدید inline replies می‌توان برای پاسخ دادن به پیام خاصی در مکالمه استفاده کرد که به ویژه در چت‌های گروهی بسیار مفید است.

برای مکالمات گروهی، اپل یک ویژگی mention@ اضافه کرد، این به این معناست که می‌توان چت گروهی را بی صدا کرد اما با منشن نام کاربر نوتیفیکیشنی ارسال می‌کند. عکس‌های چت گروهی را می‌توان با یک تصویر یا یک ایموجی سفارشی کرد و آیکون‌های مربوط به هر شخص در بالای مکالمه مشخص می‌کند که چه کسی آخرین صحبت را می‌کند.

گزینه‌های جدید Memoji وجود دارد که شامل مدل‌های مو اضافه، کلاه، پوشش صورت و سن است.مموجی‌ها، به دلیل بهبود و تغییر ساختار صورت و عضله، گویاتر و پرمعنی تر از قبل هستند.

iOS 14 همراه با watchOS 7، به والدین اجازه می‌دهد تا از طریق Family Setup، ساعت‌های اپل همراه را برای کودکان خود تنظیم و مدیریت کنند، که به کودکان اجازه می‌دهد بدون نیاز به iPhone از Apple Watch استفاده کنند.

در برنامه Weather، اطلاعاتی درباره رویدادهای شدید آب و هوایی، نمودار بارش ساعات بعدی و گزارش دقیقه به دقیقه باران هنگام پیش بینی باران وجود دارد.همه‌ی این ویژگی‌ها از اپلیکیشن Apples Dark Sky قابل دسترس هستند.

برنامه Maps اپل دارای راهنمای دوچرخه سواری برای مسافران دوچرخه سوار و دوچرخه سواران است، با در نظر گرفتن ارتفاع، شلوغ بودن خیابان و پله‌هایی که در طول مسیر وجود دارد. برای کسانی که وسایل نقلیه الکتریکی دارند، گزینه ای برای مسیریابی ایستگاه‌های شارژ خودروی برقی وجود دارد که برای انواع خودروهای برقی فعلی و شارژر، سفارشی شده است.

ویژگی curated Guides مکان‌های جالبی را برای بازدید در یک شهر برای یافتن رستوران‌ها و جاذبه‌های جدید ذکر کرده است. 

Digital car keys به کاربران اجازه می‌دهد قفل ماشین خود را با آیفون یا اپل واچ باز کنند و در سال آینده با U1 chip، سوییچ‌های ماشین به کاربران اجازه می‌دهد قفل خودرو را بدون بیرون آوردن آیفون از جیب یا کیف باز کنند. در صورت گم شدن آیفون، می‌توان کلیدهای خودرو را از طریق Messages به اشتراک گذاشت و از طریق iCloud غیرفعال کرد.

CarPlay به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر پس زمینه را تنظیم کنند و از انواع برنامه‌های جدید برای پارک کردن، شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و سفارش سریع غذا پشتیبانی می کند.

برنامه Home با پیشنهادات اتوماسیون (automation suggestions) و دکمه‌های دسترسی سریع مرکز کنترل(Control Center)هوشمندتر است، به علاوه یک ویژگی روشنایی تطبیقی (Adaptive Lighting) به روشنایی Homekit امکان تنظیم دمای رنگ را در طول روز می‌دهد.اپلیکیشن تشخیص چهره روی دستگاه (On-device Face Recognition) به دوربین‌های فیلم برداری و عکس برداری امکان می‌دهد تا به کاربران اطلاع دهد که چه کسی پشت در است(براساس افراد ذخیره شده در تصاویر) و دوربین‌های HomeKit Secure Video، از نواحی فعالیت (Activity Zones) برای نخستین بار، پشتیبانی می‌کنند.

یک اپلیکیشن ترجمه (Translate) جدید طراحی شده توسط اپل وجود دارد که ترجمه‌های متن و صدا را به ۱۱ زبان ارائه می‌دهد. On-Device Mode امکان دانلود زبان‌ها را تنها برای ترجمه‌های روی دستگاه فراهم کرده است و Conversation Mode ترجمه‌ها را با صدای بلند بیان می‌کند به‌طوری که کاربران بتوانند با افرادی که به زبان متفاوت صحبت می‌کنند، مکالمه کنند و درعین‌حال، به‌طور خودکار، زبان طرف مقابل را تشخیص داده و به‌طور مناسب آن را ترجمه می‌کند.

زبان‌های پشتیبانی شده شامل عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، روسی و اسپانیایی است.

حفاظت از حریم خصوصی به روزرسانی شده، نیاز به اجازه توسعه دهندگان قبل از دسترسی به دستگاه‌های شبکه محلی دارد و گزینه‌های جدیدی برای محدود کردن دسترسی به انتخاب عکس‌ها وجود داشته و برنامه‌هایی با داده‌های مکان‌یابی تقریبی ارائه می‌شوند. همچنین همه‌ی برنامه‌ها لازم است قبل از ردیابی در وب‌سایت‌ها، از کاربر اجازه بگیرند و وقتی برنامه در حال استفاده از دوربین یا میکروفون است، آیکون‌های جدید روی هوم اسکرین نشان داده می‌شوند.

iOS 14

 

در طی چند ماه آینده، خلاصه‌ای از شیوه‌های حفظ حریم خصوصی گزارش‌شده توسط تولیدکنندگان، با فرمت خوانا به صفحات محصولات اپ استور (App Store product pages) اضافه خواهد شد و اپل، در حال افزودن ویژگی جدیدی است که امکان به‌روزرسانی حساب‌های موجود را به ورود به سیستم با اپل”Sign in with Apple”، می‌دهد. در Safari، اپل، گزارش حفظ حریم خصوصیPrivacy Report” را ارائه کرده است که از طریق آن می‌توانید متوجه شوید که کدام ردیاب‌های وب‌سایت در حال حاضر بلاک هستند.

همچنین، اپل ویژگی پایش پسورد [password monitoring] را به safari افزوده است که از طریق آن کاربر قادر به درک این موضوع است که آیا پسورد ذخیره‌ شده شامل نقض اطلاعات می‌شود یا خیر. به‌علاوه، ویژگی “ترجمه‌ی سافاری داخلی” برای صفحات وب، نیز تعبیه شده است.

با iOS 14، AirPods می‌تواند به‌طور یکپارچه و خودکار بین دستگاه‌های اپل با سوییچینگ دستگاه خودکار، سوییچ شود و برای AirPods Pro، یک ویژگی صوتی مکانی جدید [spatial audio feature] برای صداهای اطراف همراه با ردیابی سر دینامیک وجود دارد. همچنین، iOS 14، زمانی که باتری در AirPods یا AirPods Pro در حال اتمام است، اطلاع‌رسانی می‌کند.

با انتشار iOS 14، برنامه‌ی Find My app از محصولات و لوازم جانبی ثالث پشتیبانی خواهد کرد به‌طوری‌که آیتم‌هایی نظیر Tile را می‌توان به‌طور مستقیم در Find My app قرار داد.

iOS 14

ده‌ها اصلاح و تغییر دیگر در سایر برنامه‌ها اعمال شده است. Apple Arcade از ذخیره سازی چند سکویی (cross-platform) پشتیبانی می‌کند، توسعه دهندگان نرم افزار می توانند اشتراک App Store را برای خانواده‌ها در دسترس قرار دهند، برنامه Camera دارای کنترل جدیدی برای جبران نوردهی (Exposure Compensation) است، تصاویر دارای گزینه‌های سازمانی (organizational options) جدید هستند، اپلیکیشن‌های یادآور

 (Reminders) دارای پیشنهادهای هوشمند و ورود سریع هستند و برای اولین بار، برنامه‌های مرورگر و ایمیل شخص ثالث، می‌توانند به‌ صورت پیش‌فرض، تنظیم شوند.

iOS 14 با آیفون ۶s و بالاتر سازگار است، این به این معناست که در همه‌ی دستگاه‌هایی که قادر به اجرای iOS 13 هستند، قابل اجرا است و از ۱۶ سپتامبر برای دانلود در دسترس است.

 

 

 

منبع:https://www.macrumors.com/roundup/ios-14/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
4.8
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

iOS 14

نسل جدید سیستم عامل iOS اپل با Home Screen اصلاح شده و سایر موارد اکنون در دسترس است.iOS 14 آخرین سیستم عامل اپل برای گوشی‌های آیفون است که در ۱۶ سپتامبر منتشر شد.

ویژگی های IOS 14

 • سازگاری با همه دستگاه‌هایی که می‌توانند iOS 13 را اجرا کنند.
 • Home screen دوباره طراحی می‌شود.
 • کتابخانه برنامه جدید
 • کلیپ‌های برنامه
 • تماس بدون تمام صفحه
 • پیشرفت‌های Privacy
 • برنامه ترجمه

بررسی iOS 14

اپل در ژوئن سال ۲۰۲۰ آخرین نسخه از سیستم عامل iOS خود را با نام iOS 14 معرفی کرد که در ۱۶ سپتامبر منتشر شد. iOS 14 یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های iOS تاکنون می‌باشد که تغییراتی را در طراحی هوم اسکرین (صفحه‌ی اصلی)، ویژگی‌های اصلی جدید، آپدیت‌های برای برنامه‌های موجود، بهبود Siri و بسیاری از تنظیمات دیگر برای ساده و مؤثرتر کردن رابط iOS، اعمال کرده است.

اولین و مهمترین ویژگی آن، این است که iOS 14 صفحه اصلی را دوباره طراحی می‌کند که شامل پشتیبانی از ویجت‌ها برای اولین بار است. ویجت‌ها را می‌توان از Today view به داخل صفحه اصلی کشیده و در اندازه‌های مختلف پین کرد.

با استفاده از ویژگی Smart Stack، آیفون می‌تواند با استفاده از هوش روی دستگاه، ویجت مناسب را بر اساس زمان، مکان و فعالیت ظاهر کند. هر صفحه‌ی Home screen می‌تواند ویجت‌های سفارشی را برای کار، مسافرت، ورزش و موارد دیگر نمایش دهد. بخش Today که ویجت‌ها در آن قرار دارند نیز دوباره طراحی شده است و یک گالری ویجت نیز وجود دارد که کاربران می‌توانند ویجت‌های جدید را از میان برنامه‌ها انتخاب کرده و آن ویجت‌ها را سفارشی کنند.

با کشیدن دست روی صفحه‌ی نمایشگر به‌منظور بستن صفحات برنامه روی آیفون، App Library باز می‌شود. App Library، رابطی است که همه‌ی اپ ها را روی آیفون نشان می‌دهد به‌طوری‌که می‌توانید همه‌ی آن‌ها را با یک نگاه ببینید. برنامه‌ها در سیستم فولدر شما

سازماندهی‌شده‌اند، ولی پوشه‌های ایجاد شده توسط اپل نظیر [Suggestions and Apple Arcade] نیز وجود دارند که به‌طور هوشمند برنامه‌ها را بالا می‌آورند. دانلودهای برنامه‌های جدید به هوم اسکرین افزوده شده و یا در App Library برای خلوت‌تر شدن هوم اسکرین، نگه‌ داشته

می‌شوند.

اقدامات جدید صرفه جویی در فضا به معنای تماس‌های تلفنی ورودی است و درخواست‌های Siri دیگر کل صفحه را اشغال نمی‌کند.

 تماس‌های تلفنی (FaceTime/VoIP calls) در یک بنر کوچک در صفحه نمایش آیفون نشان داده می‌شوند و برای فعال کردن Siri یک نماد Siri متحرک کوچک را در پایین صفحه نشان می‌دهد.

در iOS 14، ویژگی تصویر در تصویر با FaceTime نیز کار می‌کند و این می‌تواند به شدت کاربردی باشد. در iOS 13 اگر می‌خواستید با دستگاه خود کار دیگری را انجام دهید، باید از FaceTime خارج می‌شدید و این باعث می‌شد که ویدیوی شما برای مخاطبتان متوقف شود اما در iOS 14 اگر شما از FaceTime خارج شوید، تماس تصویری شما در یک پنجره ی کوچک در بالای صفحه ظاهر خواهد شد و شما در حین استفاده از سایر برنامه‌ها می‌توانید با مخاطب خود تماس تصویری داشته باشید.

همچنین شما با دو بار کلیک کردن بر روی پنجره‌ی تصویر در تصویر می‌توانید اندازه ی آن را به کوچک، متوسط و بزرگ تغییر دهید. اگر فقط یک بار بر روی پنجره ی تصویر در تصویر کلیک کنید، ویدیو در حالت تمام صفحه پخش خواهد شد. ناگفته نماند که شما می‌توانید پنجره ی تصویر در تصویر را به هر نقطه‌ای از صفحه منتقل کنید.

Siri در iOS 14 باهوش‌تر است و می‌تواند با اطلاعاتی که از طریق اینترنت گرفته می‌شود، به سوالات بیشتری پاسخ دهد و Siri همچنین می‌تواند پیام‌های صوتی ارسال کند. 

اپل App Clips را به iOS 14 اضافه کرد و به کاربران امکان استفاده از برخی ویژگی‌های برنامه را بدون نیاز به دانلود کامل برنامه داد. App Clips به شما امکان می‌دهد فقط با اسکن یک کد، بدون نیاز به دانلود کامل یک برنامه، کارهایی مانند اجاره اسکوتر، خرید قهوه یا رزرو در رستوران را انجام دهید.

برنامه Messages، اکنون اپل به کاربران امکان می‌دهد مکالمه مهمی را پین کنند تا در بالای برنامه باقی بماند. پیام‌ها را می‌توان با کشیدن به سمت راست در هر چت پین کرد. از ویژگی جدید inline replies می‌توان برای پاسخ دادن به پیام خاصی در مکالمه استفاده کرد که به ویژه در چت‌های گروهی بسیار مفید است.

برای مکالمات گروهی، اپل یک ویژگی mention@ اضافه کرد، این به این معناست که می‌توان چت گروهی را بی صدا کرد اما با منشن نام کاربر نوتیفیکیشنی ارسال می‌کند. عکس‌های چت گروهی را می‌توان با یک تصویر یا یک ایموجی سفارشی کرد و آیکون‌های مربوط به هر شخص در بالای مکالمه مشخص می‌کند که چه کسی آخرین صحبت را می‌کند.

گزینه‌های جدید Memoji وجود دارد که شامل مدل‌های مو اضافه، کلاه، پوشش صورت و سن است.مموجی‌ها، به دلیل بهبود و تغییر ساختار صورت و عضله، گویاتر و پرمعنی تر از قبل هستند.

iOS 14 همراه با watchOS 7، به والدین اجازه می‌دهد تا از طریق Family Setup، ساعت‌های اپل همراه را برای کودکان خود تنظیم و مدیریت کنند، که به کودکان اجازه می‌دهد بدون نیاز به iPhone از Apple Watch استفاده کنند.

در برنامه Weather، اطلاعاتی درباره رویدادهای شدید آب و هوایی، نمودار بارش ساعات بعدی و گزارش دقیقه به دقیقه باران هنگام پیش بینی باران وجود دارد.همه‌ی این ویژگی‌ها از اپلیکیشن Apples Dark Sky قابل دسترس هستند.

برنامه Maps اپل دارای راهنمای دوچرخه سواری برای مسافران دوچرخه سوار و دوچرخه سواران است، با در نظر گرفتن ارتفاع، شلوغ بودن خیابان و پله‌هایی که در طول مسیر وجود دارد. برای کسانی که وسایل نقلیه الکتریکی دارند، گزینه ای برای مسیریابی ایستگاه‌های شارژ خودروی برقی وجود دارد که برای انواع خودروهای برقی فعلی و شارژر، سفارشی شده است.

ویژگی curated Guides مکان‌های جالبی را برای بازدید در یک شهر برای یافتن رستوران‌ها و جاذبه‌های جدید ذکر کرده است. 

Digital car keys به کاربران اجازه می‌دهد قفل ماشین خود را با آیفون یا اپل واچ باز کنند و در سال آینده با U1 chip، سوییچ‌های ماشین به کاربران اجازه می‌دهد قفل خودرو را بدون بیرون آوردن آیفون از جیب یا کیف باز کنند. در صورت گم شدن آیفون، می‌توان کلیدهای خودرو را از طریق Messages به اشتراک گذاشت و از طریق iCloud غیرفعال کرد.

CarPlay به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر پس زمینه را تنظیم کنند و از انواع برنامه‌های جدید برای پارک کردن، شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و سفارش سریع غذا پشتیبانی می کند.

برنامه Home با پیشنهادات اتوماسیون (automation suggestions) و دکمه‌های دسترسی سریع مرکز کنترل(Control Center)هوشمندتر است، به علاوه یک ویژگی روشنایی تطبیقی (Adaptive Lighting) به روشنایی Homekit امکان تنظیم دمای رنگ را در طول روز می‌دهد.اپلیکیشن تشخیص چهره روی دستگاه (On-device Face Recognition) به دوربین‌های فیلم برداری و عکس برداری امکان می‌دهد تا به کاربران اطلاع دهد که چه کسی پشت در است(براساس افراد ذخیره شده در تصاویر) و دوربین‌های HomeKit Secure Video، از نواحی فعالیت (Activity Zones) برای نخستین بار، پشتیبانی می‌کنند.

یک اپلیکیشن ترجمه (Translate) جدید طراحی شده توسط اپل وجود دارد که ترجمه‌های متن و صدا را به ۱۱ زبان ارائه می‌دهد. On-Device Mode امکان دانلود زبان‌ها را تنها برای ترجمه‌های روی دستگاه فراهم کرده است و Conversation Mode ترجمه‌ها را با صدای بلند بیان می‌کند به‌طوری که کاربران بتوانند با افرادی که به زبان متفاوت صحبت می‌کنند، مکالمه کنند و درعین‌حال، به‌طور خودکار، زبان طرف مقابل را تشخیص داده و به‌طور مناسب آن را ترجمه می‌کند.

زبان‌های پشتیبانی شده شامل عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، روسی و اسپانیایی است.

حفاظت از حریم خصوصی به روزرسانی شده، نیاز به اجازه توسعه دهندگان قبل از دسترسی به دستگاه‌های شبکه محلی دارد و گزینه‌های جدیدی برای محدود کردن دسترسی به انتخاب عکس‌ها وجود داشته و برنامه‌هایی با داده‌های مکان‌یابی تقریبی ارائه می‌شوند. همچنین همه‌ی برنامه‌ها لازم است قبل از ردیابی در وب‌سایت‌ها، از کاربر اجازه بگیرند و وقتی برنامه در حال استفاده از دوربین یا میکروفون است، آیکون‌های جدید روی هوم اسکرین نشان داده می‌شوند.

iOS 14

 

در طی چند ماه آینده، خلاصه‌ای از شیوه‌های حفظ حریم خصوصی گزارش‌شده توسط تولیدکنندگان، با فرمت خوانا به صفحات محصولات اپ استور (App Store product pages) اضافه خواهد شد و اپل، در حال افزودن ویژگی جدیدی است که امکان به‌روزرسانی حساب‌های موجود را به ورود به سیستم با اپل”Sign in with Apple”، می‌دهد. در Safari، اپل، گزارش حفظ حریم خصوصیPrivacy Report” را ارائه کرده است که از طریق آن می‌توانید متوجه شوید که کدام ردیاب‌های وب‌سایت در حال حاضر بلاک هستند.

همچنین، اپل ویژگی پایش پسورد [password monitoring] را به safari افزوده است که از طریق آن کاربر قادر به درک این موضوع است که آیا پسورد ذخیره‌ شده شامل نقض اطلاعات می‌شود یا خیر. به‌علاوه، ویژگی “ترجمه‌ی سافاری داخلی” برای صفحات وب، نیز تعبیه شده است.

با iOS 14، AirPods می‌تواند به‌طور یکپارچه و خودکار بین دستگاه‌های اپل با سوییچینگ دستگاه خودکار، سوییچ شود و برای AirPods Pro، یک ویژگی صوتی مکانی جدید [spatial audio feature] برای صداهای اطراف همراه با ردیابی سر دینامیک وجود دارد. همچنین، iOS 14، زمانی که باتری در AirPods یا AirPods Pro در حال اتمام است، اطلاع‌رسانی می‌کند.

با انتشار iOS 14، برنامه‌ی Find My app از محصولات و لوازم جانبی ثالث پشتیبانی خواهد کرد به‌طوری‌که آیتم‌هایی نظیر Tile را می‌توان به‌طور مستقیم در Find My app قرار داد.

iOS 14

ده‌ها اصلاح و تغییر دیگر در سایر برنامه‌ها اعمال شده است. Apple Arcade از ذخیره سازی چند سکویی (cross-platform) پشتیبانی می‌کند، توسعه دهندگان نرم افزار می توانند اشتراک App Store را برای خانواده‌ها در دسترس قرار دهند، برنامه Camera دارای کنترل جدیدی برای جبران نوردهی (Exposure Compensation) است، تصاویر دارای گزینه‌های سازمانی (organizational options) جدید هستند، اپلیکیشن‌های یادآور

 (Reminders) دارای پیشنهادهای هوشمند و ورود سریع هستند و برای اولین بار، برنامه‌های مرورگر و ایمیل شخص ثالث، می‌توانند به‌ صورت پیش‌فرض، تنظیم شوند.

iOS 14 با آیفون ۶s و بالاتر سازگار است، این به این معناست که در همه‌ی دستگاه‌هایی که قادر به اجرای iOS 13 هستند، قابل اجرا است و از ۱۶ سپتامبر برای دانلود در دسترس است.

 

 

 

منبع:https://www.macrumors.com/roundup/ios-14/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

امتیاز به این مطلب
 • کاربردی بودن مطلب
 • با کیفیت بودن مطلب
 • خاص بودن مطلب
4.8
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
Scroll to top