آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

0
270
آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)
آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

در آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)  تعریف چت‌های گروهی را گسترش یافته اند و ویژگی‌هایی مانند replies, mentions, polls, admin tools, statistics را اضافه شده اند.

امروزه، گروه‌های تلگرامی با Voice Chats ابعاد جدیدی پیدا می‌کنند- تماس‌های مداوم کنفرانسی که اعضا می‌توانند به آن‌ها ملحق شوند و آن‌ها را ترک کنند.

Voice Chats

اکنون هر گروه تلگرامی می‌تواند به یک اتاق چت صوتی (voice chat room) تبدیل شود که همیشه روشن است. آن‌ها می‌توانند به عنوان فضاهای اداری مجازی برای تیم‌ها یا سالن‌های غیر رسمی برای هر جامعه استفاده شوند.

در حالی که چت صوتی تماس گروهی نیست، می‌توانند به اهداف مشابه برسند و در گروه‌های بزرگتر، آن‌ها فرصت‌های بسیار خوبی را برای گفت‌وگو با مردم فراهم می‌کنند.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

گروه‌هایی که دارای چت صوتی فعال هستند، یک نوار ویژه در بالا دارند که نشان می‌دهد چه کسی در حال حاضر صحبت می‌کند.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

 

پس از پیوستن به یک چت صوتی، شما می‌توانید در برنامه حرکت کنید، به مکالمات بپردازید و پیام ارسال کنید. شما به چت متصل می‌مانید و کنترل‌های میکروفون روی صفحه باقی می‌مانند تا بتوانید در هر زمان به سرعت خود را mute و unmute کنید.

اگر از Android استفاده می‌کنید، می‌توانید از تجربه کامل چت صوتی با یک system-wide floating widget لذت ببرید که کنترل های میکروفن شما را نشان می‌دهد و این که چه کسی در حال صحبت است، حتی وقتی تلگرام در پس زمینه است.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

می‌توانید با هرکسی که آنلاین است چت کنید یا از طریق منو افراد بیشتری را دعوت کنید. چت‌های صوتی می تواند چند هزار شرکت کننده را در خود جای دهد.

برای ایجاد چت صوتی، پروفایل هر گروهی را كه در آن ادمین هستید باز كنید، روی (⋯) یا (⋮) کلیک کنید و Start Voice Chat را انتخاب كنید.

مانند گروه‌های تلگرامی، ما امیدواریم که چت‌های صوتی نحوه همکاری و ارتباط مردم را تغییر دهد. در هفته‌های آینده، آن‌ها را بیشتر اصلاح خواهیم کرد، به نظرات شما گوش خواهیم داد و ویژگی‌های بیشتری مانند اشتراک گذاری ویدیو و صفحه را اضافه می‌کنیم.

Push-to-Talk Shortcuts 

در Telegram Desktop و در برنامه native macOS app، می‌توانید یک کلید push-to-talk را برای چت‌های صوتی انتخاب کنید تا میکروفن خود را کنترل کنید.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

Sticker Outlines

استیکرهای متحرک در تلگرام بهینه شده و انیمیشن‌ها را با وضوح بی‌نهایت در کمتر از 50 کیلوبایت ارائه می‌دهند.

با آپدیت امروز، استیکرها حتی سریعتر از قبل آپلود می‌شوند.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

SD Card Storage در Android

اکنون کاربران در دستگاه‌های اندروید می‌توانند داده‌های برنامه تلگرام خود را از حافظه داخلی به کارت SD خود منتقل کنند و به افرادی که حداقل فضای ذخیره سازی را دارند امکان ذخیره رسانه و فایل‌های بیشتر را می‌دهد.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)
آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید ذخیره سازی تلگرام را بر روی دستگاه خود به طرز خارق العاده‌ای کوچک نگه دارید. به Settings > Data and Storage > Storage Usage مراجعه کنید.

انیمیشن‌های جدید در Android

ما انیمیشن‌های جدیدی را در سراسر برنامه Android اضافه کرده‌ایم- هنگام کلیک کردن روی دکمه New Message، باز کردن پروفایل‌ها، مدیریت فولدرهای چت و هرجایی که message counters را می‌بینید.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

پیام ها را در iOS اعلام کنید

اگر iOS دارید، می‌توانید از Siri بخواهید پیام‌های دریافتی را با صدای بلند در هدفون خود بخواند. به Settings > Notifications > Announce Messages برید و تلگرام را روی ON تنظیم کنید.

Editing Improvements

کاربران Android اکنون می‌توانند عکسی را که قبلاً ارسال کرده‌اند، به سرعت ادیت کنند. کاربران iOS می‌توانند بر روی دکمه قلم کلیک کنند تا به سرعت عکسی را که دریافت کرده‌اند ادیت و ارسال کنند.

هر یک از این ویژگی‌ها قبلاً فقط در یکی از سیستم عامل‌ها در دسترس بود، اما اکنون هم در iOS و هم در Android در دسترس است.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)
آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

هنگام ادیت یک پیام یا کپشن، وقتی به حداکثر طول پیام نزدیک می‌شوید، یک شمارنده ظاهر می‌شود که تعداد کاراکترهای باقی مانده را نشان می‌دهد.

ایموجی متحرک بیشتر

هیچ آپدیتی بدون ایموجی متحرک بیشتر، کامل نمی‌شود. طبق معمول، به سادگی با یک ایموجی یک پیام ارسال کنید تا یکی از این موارد را در یک چت دریافت کنید.

آپدیت جدید تلگرام(23 دسامبر 2020)

این ویژگی‌ها همه برای آپدیت امروز است.

 

اگر از این مقاله خوشتان آمد در ادامه می توانید نکات و ترفند های تلگرام را در اینجا مشاهد کنید

 

 

منبع:https://telegram.org/blog/voice-chats

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

[wp-review]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید