انتقال Chat History از اپ‌های دیگر

0
181
انتقال Chat History از اپ‌های دیگر
انتقال Chat History از اپ‌های دیگر

بیش از 100 میلیون کاربر جدید در ژانویه امسال به تلگرام پیوستند و به دنبال حریم خصوصی و آزادی بیشتر بودند. اما در مورد پیام‌ها و خاطراتی که در اپ‌های قدیمی باقی مانده چیکار کنیم؟

از امروز، همه می‌توانند از طریق اپ‌هایی مانند WhatsApp ،Line و KakaoTalk،  تاریخچه چت‌ (chat history) خود را- از جمله videos و documents- به تلگرام بیاورند. این کار هم برای چت‌های فردی و هم برای گروه‌ها مفید است:

برای جابجایی یک چت از WhatsApp در iOS، صفحه Contact Info یا Group Info را در WhatsApp باز کنید، روی Export Chat کلیک کنید، سپس Telegram را در Share menu انتخاب کنید.

در Android، چت WhatsApp را باز کنید، روی More سپس Export Chat کلیک کنید، سپس Telegram را در Share menu انتخاب کنید.

WhatsApp برای iOS همچنین به شما امکان می‌دهد چت‌ها را مستقیماً از chat list انتقال دهید. یک چت را به سمت چپ بکشید، سپس Export Chat را انتخاب کنید.

پیام‌ها به روز وارد می‌شوند اما دارای original timestamps آن‌ها نیز هستند. همه اعضای چت در تلگرام پیام‌ها را مشاهده می‌کنند.

انتقال چت و صرفه جویی در فضا

بهترین قسمت این است که پیام‌ها و رسانه‌های منتقل شده شما نیازی به اشغال فضای اضافی ندارند. اپ‌های قدیمی باعث می‌شوند شما تمام داده‌ها را در دستگاه خود ذخیره کنید- اما تلگرام در حالی که به شما امکان دسترسی به همه پیام‌ها، عکس‌ها و فیلم‌ها را در هر زمان که نیاز دارید می‌دهد، تقریباً فضایی اشغال نمی‌کند.

در Settings > Data and Storage > Storage Usage می‌توانید فضا را خالی کرده و اندازه حافظه نهان خود را کنترل کنید.

پیام‌های خود را کنترل کنید

داده‌های شما بیزینس شما است، به همین دلیل کاربران تلگرام نه تنها می‌توانند چت‌های خود را انتقال دهند، بلکه می‌توانند پیام‌هایی را که ارسال و یا دریافت می‌کنند- بدون هیچ اثری برای هر دو طرف حذف کنند.

با استفاده از این آپدیت، کنترل شما بیشتر می‌شود: secret chats، گروه‌هایی که ایجاد کرده‌اید و  call history اکنون می‌توانند در هر زمان برای هر دو طرف حذف شوند.

سرورهای تلگرام اطلاعات مربوط به چت‌ها و تماس‌های حذف شده را ذخیره نمی‌کنند، بنابراین داده‌ها برای همیشه از بین می‌روند.

Voice Chats بهبود یافته

اکنون می‌توانید ببینید که کدام یک از گروه‌های شما از بالای صفحه سابقه تماس Voice chats فعال دارند.در حالی که در یک voice chat می‌توانید میزان حجم صدا را تنظیم کنید. تنظیمات انجام شده توسط ادمین‌های گروه برای همه شنوندگان اعمال می‌شود.

Audio Player بهبود یافته

وقتی آهنگی در حال پخش است، روی author name در player کلیک کنید تا آهنگ‌های آن‌ را از همه چت‌هایتان ببینید. اگر می‌خواهید آهنگ را کمی جلو بزنید یا چیزی را که از دست داده‌اید تکرار کنید، روی دکمه‌های Next و Previous فشار دهید و آن را نگه دارید تا جلو و یا عقب برید.

استیکرهای تبریک

اگر مخاطبینی دارید که اخیراً به تلگرام پیوسته‌اند، خوشامدگویی از آن‌ها با استفاده از یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد تلگرام خوشایند است. یک استیکر تبریک در چت‌های جدید شما پیشنهاد می‌شود، آماده ارسال با یک کلیک.

انیمیشن‌های جدید اندروید

آپدیت جدید انیمیشن‌های جدید را اضافه کرده است. 

Reporting Fake Channels

همه اپ‌های تلگرام به شما امکان می‌دهند اسپم و سایر انواع محتوای غیرقانونی از جمله کودک آزاری را گزارش دهید. اکنون همچنین می‌توانید کانال‌ها یا گروه‌های جعلی را گزارش دهید که شخصیت‌ها یا افراد مشهور را جعل می‌کنند. صفحه پروفایل آن‌ها را باز کنید و روی Report> Fake Account کلیک کنید تا آن را  به ما اطلاع دهید. مجریان ما نگاهی به آن خواهند انداخت.

قابلیت دسترسی بهتر

بسیاری از پیشرفت‌های دسترسی برای کاربران TalkBack و VoiceOver اضافه شده است. آپدیت بعدی تلگرام طولانی نمی‌شود.

 

 

 

منبع:https://telegram.org/blog/move-history

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

[wp-review]

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید