برترین ترفند های واتساپ برای آیفون (قسمت دوم)

0
914
برترین ترفند های واتساپ برای آیفون
برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

در مقاله گذشته تغدادی از برترین ترفند های واتساپ برای آیفون رو بررسی کردیم، در ادامه نیز به بررسی دیگر ترفند های آن می پردازیم.

۷-  استخراج چت

جا به جایی از اندروید به IOS و برعکس لزوماً همه ی مکالمات شما را به دستگاه جدید انتقال نمی دهد. همچنین هیچ روش آسانی برای این کار وجود ندارد زیرا واتساپ به طور قانونی از قابلیت بَکآپِ کراس پلتفرم ها توسط Google Drive پشتیبانی نمی کند. اینجاست که گزینه ی Export chat به کار می آید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

با کِشیدن هر چت به سمت چپ و انتخاب گزینه های “More” و “Export Chat” ، واتساپ قابلیتی برای شما فراهم می کند که تمام مدیا و چت های شما را به جایی بچسباند یا آن ها را استخراج نماید. با انتخاب هر گزینه صفحه ی Share برای شما باز می شود که بتوانید مکانی که می خواهید این اطلاعات را در آن کپی یا ذخیره کنید را انتخاب نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۸- پاک کردن چت

پاک کردن یک مکالمه ای که نمی خواهید آن را در صفحه داشته باشید بسیار آسان است. چتی که مایل به حذف کردنش هستید را به چپ بِکِشید و روی گزینه های “More” و سپس “Delete” کلیک نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۹- پاسخ سریع در چت

واتساپ در سال گذشته قابلیت پاسخ دادن به یک پیام فقط با یک حرکت کوچک را معرفی کرد. برای این کار کافیست درون صفحه ی چت، با کشیدن هر پیام به سمت چپ مستیقماً به همان پیام پاسخ بدهید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۱۰- جستجوی یک پیام

جستجو به دنبال یک پیام خاص در سیل عظیم مکالمات کار بسیار دشواری است. اگر در صفحه ی اصلی یک بار انگشت خود را به پایین بِکِشید باکس Search در بالا برای شما می آید که با جستجوی هر کلمه یا جمله در آن می توانید نتایجی را مشاهده نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۱۱- پیام های خصوصی در یک چت گروهی

با این قابلیت که در آخرین نسخه ی واتساپ برای آیفون رونمایی شد می توانید در چت های گروهی خود پاسخ های دوستان تان را به صورت مخفی یا خصوصی بدهید. پس فکر کنید می خواهید با دوستی در یک گروه خصوصی صحبت نمایید. می توانید پیام آن فرد را به طور مخفی ریپلای کنید و به جای صحبت در گروه، در یک چت خصوصی با او شرکت نمایید.

درون گروه روی پیام فردی را طولانی بفشارید تا منویی برای شما باز شود، روی “More” کلیک و گزینه ی “Reply Privately” را انتخاب نمایید. بعد از این کار واتساپ یک مکالمه ی مستقیم بین شما و آن فرد می سازد. در اینجا شما می توانید یک پاسخ ایجاد و در چت خصوصی شروع به مکالمه نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۱۲- اضافه کردن استیکر به عکس ها

در سال قبل واتساپ این برچسب ها را به برنامه اضافه کرد و در آخرین آپدیت برای IOS شما می توانید قبل از ارسال هر عکس استیکرهایی را به آن بیفزایید. قبل تر از آن شما فقط اجازه داشتید که عکس ها را فقط حاشیه نویسی کنید اما اکنون استیکرهای جذاب را هم می توانید به آن ها اضافه نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۱۳- از لمس سه بعدی برای دیدن مکالمه ها و حالات استفاده نمایید

و در پایان قابلیت جدیدی که به واتس اپ در آیفون اضافه شده امکان دیدن پیام ها و استاتوس ها بدون باز کردن چت ها در آیفون هایی است که قابلیت تاچ  سه بعدی را پشتیبانی می کند.

اگر برای مدت طولانی انگشت خود را روی مخاطبتان قرار دهید در پاپ آپ باز شده می توانید به طور زیر چشمی پیام ها و استاتوس را مشاهده کنید.

 

منبع: https://www.guidingtech.com/top-13-tricks-whatsapp-ios/

[wp-review]  

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید