چرا Engagement اینستاگرام از بین رفته است

0
222
چرا Engagement اینستاگرام شما ناگهان از بین رفته است و معنای Shadowban بازاریابی اینستاگرام شما چیست؟
چرا Engagement اینستاگرام شما ناگهان از بین رفته است و معنای Shadowban بازاریابی اینستاگرام شما چیست؟

چرا Engagement اینستاگرام شما ناگهان از بین رفته است و معنای Shadowban بازاریابی اینستاگرام شما چیست؟

شاید شما یکی از افرادی باشید که ناگهان در اینستاگرام افت engagement را مشاهده کرده‌اند. نگران نباشید، شما تنها نیستید- بسیاری از کاربران اینستاگرام اثرات shadowban را تجربه می‌کنند. من به عنوان یک صاحب مشاغل در تلاش برای بازاریابی مشاغل خود در اینستاگرام، از نزدیک می‌دانم که این می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد. به همین دلیل است که می‌خواهم به شما کمک کنم تا بفهمید چه اتفاقی می‌افتد و اینکه برای رفع آن باید چه کار کنید.

دقیقاً چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است شما قربانی چیزی شوید که آنها “shadowban” می‌نامند. به طور خلاصه، این به زمانی اطلاق می‌شود که اکانت شما توسط مجریان بلاک شود. و این شروع کننده است: این کار به گونه‌ای انجام شده است که شما حتی نمی‌دانید این اتفاق می‌افتد!

در اینستاگرام، به نظر می‌رسد این اتفاق اخیراً بیشتر اینستاگرامرها را تحت تأثیر قرار داده است. اینستاگرام کاملاً در جریان این واقعیت نیست و به همین دلیل موارد زیادی وجود دارد که ما هنوز نمی‌دانیم، اما آنچه را که می‌دانیم اینجاست …

ما می‌دانیم که اینستاگرام در حال برخورد با “ربات‌ها” و سرویس‌هایی است که به طور خودکار برای شما پست، لایک و کامنت ارسال می‌کنند. این البته چیز خوبی است زیرا از شر اسپم خلاص می‌شود. اما نکته منفی این است که اینستاگرام اکانت‌هایی را که لزوماً هیچ قانونی را اجرا نمی‌کنند مجازات کرده است.

روش جریمه کردن آن‌ها با حذف محتوای آن‌ها از دسته بندی هشتگ است. اگر برای دستیابی به مخاطب مورد نظر خود به هشتگ‌ها بسیار اعتماد می‌کنید، ممکن است این همان چیزی باشد که engagement شما را از بین می‌برد.

از کجا بفهمم این اتفاق برای من می‌افتد؟

هنگامی که شما را shadowban کرده‌اند، حتی ممکن است متوجه نشوید که پست‌های شما از دسته‌های هشتگ بلاک شده است زیرا- تا زمانی که وارد اکانت خود شوید- پست‌های شما همچنان به صورت عادی در هشتگ نشان داده می‌شوند. برای فالوورهای شما نیز به صورت طبیعی ظاهر می‌شود.

با استفاده از اکانتی که شما را فالو نمی‌کند همان هشتگ را جستجو کنید. می‌توانید از یک دوست بخواهید که اکانت شما را فالو نکند و آن را بررسی کند یا اگر اکانت اینستاگرام دیگری  دارید، اولین اکانت خود را برای بررسی غیرفعال کنید. اگر پست شما گم شده است، پس شما را shadowban کرده‌اند.

در زیر نمونه‌ای از پست‌های من را مشاهده خواهید کرد. در مثال اول توجه کنید، وقتی وارد اکانت شخصی خود میشم، پست را در دسته بندی هشتگ # motivation monday می‌بینید. اما وقتی وارد اکانت دیگر خود میشم، همان پست از دست رفته است.

چرا Engagement اینستاگرام از بین رفته است
چرا Engagement اینستاگرام از بین رفته است

اگر این تست را انجام داده‌اید و تأیید کرده‌اید که واقعاً shadowban شدید، نگران نباشید. خبر خوب این است: دائمی نیست… به شرطی که مراحل زیر را دنبال کنید.

چرا من shadowban شدم و چگونه آن را برطرف کنم؟

اینستاگرام دقیقاً به ما نگفته است که چرا برخی از اکانت‌ها shadowban می‌شوند، بنابراین دانستن دلیل دقیق این اتفاق برای شما غیرممکن است. اما در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد:

1)استفاده از ربات‌ها

این بزرگترین و بارزترین مورد است. طبق شرایط استفاده اینستاگرام، شما قرار نیست از هیچ نرم افزاری برای گذاشتن پست، لایک کردن یا کامنت گذاشتن برای خود استفاده کنید. آن‌ها این را در نظر می‌گیرند.

راه حل:فقط کافی است از خدمات خودکار استفاده نکنید و اکانت خود را از آن نرم افزار جدا کنید.

2)استفاده از هشتگ‌های ممنوع

برخی از هشتگ‌ها توسط اسپم و محتوای نامناسب ایجاد شده‌اند، تا جایی که اینستاگرام آن را کاملاً بلاک کرده یا محدود کرده است. اگر از یکی از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنید، احتمالاً به دلیل آن جریمه می‌شوید.

راه حل:قبل از استفاده از هشتگ‌های خود باید آن‌ها را بررسی کنید. اگر یک هشتگ را جستجو می‌کنید و هیچ نتیجه ای را ثبت نمی‌کند، احتمالاً ممنوع است. به همین ترتیب‌، اگر هشتگی را جستجو می‌کنید و در آن بخش “Top Posts” وجود ندارد و تعداد محدودی از پست‌ها را نشان می‌دهد، این امر ممنوع است.(برای نمونه به #kansas سر بزنید.)

استفاده از این هشتگ‌ها را برای پست‌های آینده خود متوقف کنید و ممکن است بخواهید برگردید و موارد توقیف شده در پست‌های قدیمی را حذف کنید.

3)فالو کردن، لایک کردن، یا گذاشتن کامنت گسترده

اکانت من دو بار shadowban شده است و من تقریباً مطمئنم که این یکی از دلایل آن است. چند هفته پیش، من به طور همزمان حدود 100 نفر جدید را فالو کردم و آن زمان بود که شروع به مشاهده engagement در پست‌های خود کردم. به نظر می‌رسد هرگونه فعالیت قابل توجه در اکانت شما- از جمله لایک کردن، کامنت گذاشتن و فالو کردن- می‌تواند شما را shadowban کند.

به یاد داشته باشید، اینستاگرام در تلاش است ربات‌ها را از بین ببرد، بنابراین هر کاری که شبیه فعالیت اسپم ربات باشد، احتمالاً شما را shadowban می‌کند.

راه حل:من درک می‌کنم که فالو کردن و لایک کردن زیاد راهی برای افزایش فالوور شماست. من نمی‌گویم که باید کاملاً آن را متوقف کنید، اما ممکن است لازم باشد آن را یک دفعه انجام ندهید. اگرچه محدودیت استاندارد تعیین شده برای فالو کردن، لایک کردن و گذاشتن کامنت وجود ندارد، اما چندین منبع می‌گویند که حدود 100 لایک، 60 کامنت و 60 فالو کردن در هر ساعت امن است.

4)استفاده از هشتگ‌های مکرر

اگر مانند بسیاری دیگر از بازاریاب‌های اینستاگرام هستید، فقط یک گروه هشتگ را در هر پست کپی و پیست نکنید.ظاهراً تکرار هشتگ‌هایی از این دست می‌تواند شما را دچار shadowban کند. 

راه حل:هنوز مشخص نیست که چند بار می‌توانید هشتگ‌های مشابه را تکرار کنید، اما فقط سعی کنید آن را در هر پست تغییر دهید.

راه‌حل‌های بیشتر

علاوه بر تکرار نکردن اشتباهات بالا، چند مورد دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید برای رفع shadowban انجام دهید.

  1. چند روز از اکانت خود خارج شوید

از اکانت خود خارج شوید و چند روز پست نذارید. اکثر کاربران ممنوعیت در طی 2-3 روز را گزارش کرده‌اند اما با این حال، برای برخی 3 هفته طول کشیده است.

  1. دوباره به یک اکانت شخصی برگردید

شواهد کمتری برای حمایت از این راه حل وجود دارد، اما براساس این عقیده است که اینستاگرام این الگوریتم جدید را به عنوان راهی برای محدود کردن دسترسی به پروفایل‌های تجاری ایجاد کرده است. فیس بوک (که اتفاقاً صاحب اینستاگرام است) مدتی قبل همین کار را انجام داد تا کاربران مجبور به پرداخت هزینه تبلیغات شوند.

نتیجه

کسانی که مشاغل خود را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنند، باید همچنان سازگار با این تغییرات باشند- به همان اندازه که ناامید کننده هستند.

نتیجه کلی حرکت به جلو این است که فعالیت خودکار در اینستاگرام را متوقف کنید، سعی کنید مانند ربات رفتار نکنید و به روشی ارگانیک تر ادامه دهید.اگر تا حالا اکانت شما shadowban شده است در کامنت‌ها توضیح بدید که چگونه آن را رفع کردید!

 

 

منبع:http://oneninepro.com/blog/instagram-engagement-has-suddenly-dropped-off-and-what-the-shadowban-means-for-your-marketing/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

[wp-review]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید