چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید؟

0
3328
چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید
چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

در اینستاگرام، می توانید از گزینه block استفاده کنید. ممکن است کنجکاو شوید که هنگام بلاک کردن کاربر در اینستاگرام چه اتفاقی می افتد؟ به عبارت ساده، وقتی فردی را بلاک می کنید، قادر به مشاهده پست ها و استوری های شما نخواهد بود. اما چه اتفاقی برای  کامنت، لایک، پیام، بیوگرافی و بقیه موارد می افتد؟

نگران نباشید ما در این مقاله به همه ی این سؤالات پاسخ می دهیم. 

بیایید شروع کنیم.

پروفایل شما از طریق جستجو قابل دسترس است؟ 

در واقع نه. برخی اوقات به دلیل مشکل حافظه پنهان، فرد بلاک شده یا شما ممکن است بتوانید پروفایل یکدیگر را از طریق جستجو مشاهده کنید، اما این کار پس از چند روز متوقف می شود.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

شخص بلاک شده میتواند پروفایل و فالوورهای شما را ببیند؟ 

 بله، فرد بلاک شده می تواند پروفایل شما را ببیند اما هیچ یک از پست ها، استوری ها یا هایلایت های شما را نمی تواند ببیند. شاید تعجب کنید که چگونه؟ خوب، گاهی اوقات از طریق نتایج جستجو و بیشتر از طریق کامنت های قبلی، تگ ها یا پیام های گروهی. از آنجا که اینستاگرام کامنت های قبلی را حذف نمی کند، کلیک کردن روی آنها فرد بلاک شده را به پروفایل شما منتقل می کند. آن ها می توانند عکس پروفایل، بیو، تعداد پست ها و تعداد فالوور و فالووینگ های شما را ببینند. اما دقت کنید که آنها پست ها یا استوری های  شما را نمی بینند. مطابق شکل زیر، قسمت خالی ظاهر می شود.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

همین موضوع  برای شما هم صادق است. شما هم می توانید پروفایل شخص بلاک شده را ببینید اما نمی توانید پست ها یا استوری ها را ببینید.

 شخص بلاک شده می تواند تغییرات در عکس پروفایل و BIO را ببیند؟

اگر آنها بتوانند از طریق کامنت یا پیام های قبلی یا حتی از طریق نام کاربری به پروفایل شما دسترسی پیدا کنند، می توانند آن را ببینند – چه پروفایل عمومی داشته باشید چه خصوصی. این به این دلیل است که هم تصویر پروفایل و هم بیو برای همه قابل مشاهده است حتی اگر یک پروفایل خصوصی داشته باشید.

چه اتفاقی برای لایک ها و کامنت ها می افتد؟ 

بلاک کردن، کامنت های قدیمی یا لایک ها را از پروفایل یکدیگر حذف نمی کند. یعنی فرد بلاک شده می تواند کامنت های قدیمی شما را در پروفایل خود ببیند و به همین ترتیب، شما نیز می توانید کامنت های آنها را در پروفایل خود ببینید. با این حال، لایک ها را نمی توانید ببینید تا زمانی که آنها را از حالت بلاک خارج کنید.

از آنجا که شما نمی توانید پروفایل یکدیگر را مشاهده کنید، در دوره بلاک نمی توانید درباره عکس های قدیمی یا جدید کامنت بذارید یا آنها را لایک کنید. 

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

وقتی صحبت از لایک و کامنت درباره پروفایل های دیگر می شود، من نمی توانم آنها را برای شخصی که من را بلاک کرده یا من آنها را بلاک کردم، ببینم. اما اینستاگرام می گوید: افرادی که شما آنها را بلاک می کنید، می توانند لایکها و کامنت های شما را در پست های اکانت های عمومی یا اکانت های دنبال شده مشترک ببینند.

شخص بلاک شده می تواند شما را تگ کند؟ 

با کمال تعجب، شخص بلاک شده می تواند با استفاده از نام کاربری خود در هرجای اینستاگرام شما را تگ کند. با این حال، اینستاگرام در مورد آن به شما اطلاع نخواهد داد. اما اگر نام کاربری خود را تغییر دهید، آنها نمی توانند شما را تگ کنند زیرا نام کاربری جدید شما را ندارند. به همین ترتیب، شما نیز

 می توانید فرد بلاک شده را تگ کنید، اما اینستاگرام به  آن ها نشان نمی دهد.

وقتی کسی را بلاک می کنید چه اتفاقی برای پیام های اینستاگرام (DM) می افتد؟

شاید متوجه شده باشید که گزینه block در Direct Messages نیز موجود است. با این حال، بر خلاف فیس بوک بلاک کردن در پیام ها در اینستاگرام با بلاک کردن در فیس بوک متفاوت است، در اینجا این همان ویژگی بلاکی است که می تواند کل پروفایل را بلاک کند و نه فقط پیام ها را.

آیا شما می توانید پیام های قدیمی شخص بلاک شده را ببیند؟ 

نه. بلاک یک شخص چت شخصی شما را در دایرکت پنهان می کند. به این معنی که شما نمی توانید  پیام ها را ببینید (تا زمانی که آنها را از حالت بلاک خود خارج نکنید).

شخص بلاک شده می تواند به شما پیام بدهد؟

بله و خیر. در حالی که موضوع چت قدیمی از پروفایل یکدیگر ناپدید می شود، همانطور که در بالا گفته شد، می توانید از گزینه Send Message موجود در پروفایل برای مشاهده پیام های گذشته و حتی ارسال پیام های جدید استفاده کنید.

برای انجام این کار، پروفایل فردی که شما را بلاک کرده با استفاده از تگ ها و یا کامنت های قبلی باز کنید و سپس روی سه نقطه کلیک کنید. از منو، Send Message را انتخاب کنید.

نکته: این روش همچنین می تواند توسط شخصی که شخصی را بلاک کرده است برای مشاهده پیام های قبلی استفاده شود.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

با این حال، انجام این کار بی فایده است. چون که اینستاگرام در مورد پیام های دریافتی به شخص دیگر اطلاع نمی دهد. اما وقتی شخص را از بلاک خارج می کنید، پیام ها در موضوع چت ظاهر می شوند.

شخص بلاک شده می تواند حالت آنلاین را ببیند؟

سال گذشته، اینستاگرام ویژگی آخرین وضعیت فعال

 (last active status) را در پیام های مستقیم

 (DM) راه اندازی کرد. وقتی کسی را بلاک کنید، از این امر محروم خواهد شد و اگر این امکان را داشته باشید، شما نیز خواهید بود.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

چه اتفاقی برای پیام های گروهی می افتد؟

اگر فرد بلاک شده و شما عضو چت گروهی باشید، بلاک کردن باعث حذف شما از گروه نمی شود. شما هنوز هم قادر به ارسال و دریافت پیام خواهید بود.

با این حال، بر خلاف بلاک در WhatsApp که پیام های گروهی تحت تأثیر قرار نمی گیرند، پیام های جدید یکدیگر را در گروه مشاهده نخواهید کرد.

 پیام های قدیمی از یکدیگر هنوز هم قابل مشاهده هستند و این روش دیگری برای دسترسی به پروفایل به شما می دهد. 

با درآوردن شخص از بلاک، پیام های پنهان دوباره ظاهر می شوند.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

بلاک کردن استوری در اینستاگرام متفاوت است:

خوب، شما نمی توانید کسی را در استوری اینستاگرام خود بلاک کنید. فقط می توانید استوری ها را نادیده بگیرید (mute) یا مخفی کنید (hide). نادیده گرفتن یک استوری، استوری شخص دیگر را از پروفایل شما پنهان می کند و با گزینه مخفی کردن (hide) 

می توانید استوری خود را از نظر آنها مخفی کنید.

آیا با بلاک کردن در اینستاگرام شخص در فیس بوک هم بلاک می شود؟

خیر، اگر اکانت اینستاگرام شما با فیس بوک (FB) مرتبط باشد، بلاک کردن شخصی در اینستاگرام هیچ تأثیری در رابطه شما با آن ها در فیس بوک نخواهد داشت.

هنگامی که شخصی را از کامنت گذاشتن بلاک می کنید، آیا آنها می توانند پست های شما را ببیند؟

بله، بلاک کردن شخص از کامنت گذاشتن در پست های شما، آن ها را از دسترسی به پست ها، استوری ها و پیام های جدید یا قدیمی شما باز نمی دارد. کامنت های قدیمی آن ها نیز باقی خواهد ماند.

در صورتی که نمی دانید چگونه کسی را از کامنت گذاشتن در پست های خود بلاک کنید،

 به تنظیمات (Settings) اینستاگرام برید، از آنجا بهPrivacy and Security برید و روی Comment Controls کلیک کنید.

 در Block Comments From، افرادی را که نمی خواهید در مورد پست های شما کامنت بذارند اضافه کنید.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

آیا اینستاگرام هنگامی که کسی را بلاک می کنید، آن ها را مطلع می کند؟

خیر، اینستاگرام هیچگونه نوتیفیکیشنی به شخص بلاک شده ارسال نمی کند.

آیا بلاک کردن باعث آنفالو کردن شخص می شود؟

بله، بلاک کردن یک شخص به طور خودکار شما را از دنبال کردن آنها باز می دارد. همچنین آنها را از فالوورهای شما حذف می کند. اگر بعداً آنها را از حالت بلاک خارج کنید، مجبور خواهید شد که دوباره یکدیگر را فالو کنید.

آیا فالوورهای شما از کسی که شما بلاک می کنید آگاه می شوند؟

خیر. فقط شما و فرد بلاک شده از آن مطلع هستید، مگر اینکه به کسی بگویید.

وقتی که پروفایل اینستاگرام شما عمومی است، چه اتفاقی می افتد:

همه موارد فوق صادق است. تنها تفاوت این است که فرد بلاک شده می تواند یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام ایجاد کند یا از پروفایل شخص دیگری استفاده کند تا پست ها و استوری های شما را که به صورت عمومی هستند مشاهده کند.

چگونه بفهمید کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است:

روش های زیادی برای فهمیدن آن وجود دارد. ابتدا پروفایل آنها را از طریق تگ ها یا کامنت ها باز کنید و ببینید آیا پروفایل تعداد پست ها را بدون پست نشان می دهد یا خیر. ثانیا، ناپدید شدن پیام های قبلی آنها از صندوق ورودی (inbox) شما، نشان می دهد که شما بلاک شده اید، اما در این صورت پروفایل آنها هنوز در پیام های گروهی ظاهر می شود. 

در آخر، آسانترین راه برای فهمیدن این است که از پروفایل دیگری (یا خودتان یا دوستانتان) چک کنید.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

وقتی که کسی را در اینستاگرام آنبلاک می کنید چه اتفاقی می افتد:

همانطور که قبلاً گفته شد، بلاک کردن شخص شما را از لیست فالوورهای یکدیگر حذف می کند. بنابراین هنگامی که آنها را از حالت بلاک خارج می کنید، مجبور خواهید بود که دوباره آنها را فالو کنید. اگر آن یک پروفایل عمومی است، می توانید پست ها و استوری های آنها را ببینید. برای یک پروفایل خصوصی، آنها ابتدا باید درخواست شما را قبول کنند. بعد از آن می توانید مجدداً در پروفایل های یکدیگر کامنت بذارید.

پیام های گذشته و پیام های جدید دریافت شده در زمان بلاک (در صورت ارسال پیام) نیز نشان داده می شوند.

به طور خلاصه، این دو پروفایل مانند دو پروفایل معمولی عمل می کنند که یکدیگر را فالو نمی کنند.

چگونه شخصی را بلاک یا آنبلاک کنیم:

برای بلاک کردن یک پروفایل، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: پروفایلی را که می خواهید بلاک کنید باز کنید.

مرحله 2: روی نماد سه نقطه در بالا کلیک کنید. از منو، Block را انتخاب کنید.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

برای از بلاک درآوردن شخص، مراحل ذکر شده در بالا را تکرار کرده و روی گزینه Unblock کلیک کنید. از طرف دیگر، اگر قادر به دسترسی به پروفایل آنها نیستید، به تنظیمات اینستاگرام خود برید، سپس روی Privacy and Security کلیک کنید و از آنجا به Blocked Accounts برید. روی پروفایلی که می خواهید از بلاک خارج کنید، کلیک کنید. شما به پروفایل آنها منتقل خواهید شد، روی  Unblock کلیک کنید.

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید

حالا می دانید که پس از بلاک کردن یک شخص در اینستاگرام چه اتفاقی می افتد. بنابراین قبل از انجام این کار فکر کنید. شما می توانید روش های دیگری از جمله: مخفی کردن استوری های خود از آن ها، محدود کردن استوری های خود برای دوستان نزدیک و یا حذف آن ها از فالوورهای خود را امتحان کنید.

 

منبع : https://www.guidingtech.com/what-happens-block-on-instagram/

 

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

 

[wp-review]

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید