چگونه از پاک شدن خودکار برنامه ها در آی او اس جلوگیری کنیم

0
275
چگونه از پاک شدن خودکار برنامه ها در آی او اس جلوگیری کنیم
چگونه از پاک شدن خودکار برنامه ها در آی او اس جلوگیری کنیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برنامه هایتان به صورت خودکار پاک شود. اگر فکر می کنید این یک مشکل در آی او اس است و در صدد رفع آن برآمده اید پس این مقاله را دنبال کنید

 

اگر شما به تازگی ios خود را به 11 آپدیت کرده اید شما ممکن است متوجه شده باشید که برخی از برنامه ها به طور تصادفی “حذف” می شوند یا حتی برنامه هایی که خودشان را حذف می کنند. ممکن استکه برای شما  ناخوشایند باشد که مجدداً برنامه های خود را دوباره نصب کنید. اما مطمئن باشید که آی او اس همانطور عمل می کند که برایش از قبل معین شده باشد.

 

این عملکرد یک ویژگی است نه یک مشکل. در حقیقت برنامه های شما واقعا حذف نشده اند- آن ها غیر فعال شده اند. این ویژگی آفلود (غیر فعال کردن)  برنامه هایی که استفاده نمی شوند نام دارد، و این ویژگی را به راحتی می توان خاموش ( و یا دوباره روشن) کرد.

 

این تنظیمات چیست؟

 

اساسا آفلود (غیر فعال کردن)  برنامه هایی که استفاده نمی شوند یک ویژگی است که در آی او اس 11 به عنوان یک روش آسان برای ذخیره  سازی و بهینه سازی حافظه به کاربران معرفی شد.

 

ویژگی خودکار غیر فعال کردن برنامه هایی که استفاده نمی کنید یا خیلی به ندرت از آن ها استفاده می کنید زمانی اتفاق می افتد که شما فضای کمی برای ذخیره سازی داشته باشید. این برنامه ها در صفحه اصلی شما باقی خواهند ماند ، اما نمادها به رنگ خاکستری ظاهر می شوند و یک آرم ابر کوچک در کنارشان دارند.

 

برخلاف پاک کردن برنامه ها به سادگی، در واقع آفلود کردن برنامه ها اسناد و داده های برنامه ها را به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می کند.

 

قبل از آی او اس 11 تنها روشی که می شد حافظه گوشی را خالی کرد پاک کردن برنامه ها بود. ( روشی که با آن اسناد و داده های برنامه ها نیز پاک می شد)

 

به عبارت دیگر شما می توانید حافظه خود را بدون از دست دادن داده های برنامه حفظ کنید. وقتی شما یک برنامه آفلود شده را مجدد نصب می کنید، داده های آن برنامه به صورت خودکار بازیابی می شود.

 

در اصل ، اینگونه است که شما در وهله اول برنامه را هرگز حذف نکردید.

 

چگونه ویژگی آفلود کردن برنامه ها را غیر فعال کنیم (و بقیه تنظیمات)

 

چگونه از پاک شدن خودکار برنامه ها در آی او اس جلوگیری کنیم

 

اگرچه این یک ویژگی است ، با قضاوت برخی از پست ها در انجمن های پشتیبانی اپل ، برخی از کاربران ترجیح می دهند آن را خاموش کنند.

 

آفلود برنامه های بدون استفاده به صورت پیش فرض فعال است. از طرف دیگر ، ممکن است کاربران  ناخواسته آن را روشن کرده باشند یا آن را به راحتی آزمایش کرده اند و تصمیم گرفته اند که آن را دوست ندارند.

 

هر چنن ممکن است که اینگونه باشد، در اینجا چگونگی غیر فعال کردن این ویژگی را داریم.

توجه: در واقع دو روش برای دسترسی به این ویژگی وجود دارد. هم در بخش iPhone storage و هم در بخش iTunes & App Store یک دکمه برای خاموش و روشن کردن این ویژگی است. اگرچه تنها راه حل برای غیر فعال کردن این ویژگی تنها در بخش iTunes & App Store است.

 

  • به تنظیمات رفته
  • روی گزینه iTunes & App Store بزنید
  • شما باید دکمه تغییر وضعیت  ویژگی آفلود کردن برنامه های بدون استفاده را ببینید
  • اگر دکمه تغییر وضعیت سبز باشد، آن فعال است. برای غیر فعال کردن آن روی آن ضربه بزنید

 

اگر بخواهید که که این ویژگی برگردد، مراحل بالا را دنبال کنید و روی دکمه تغییر وضعیت آفلود برنامه های بدون استفاده بزنید و آن را فعال کنید.

 

چگونه به طور جداگانه برنامه ها را در آیفون تان آفلود کنید

 

چگونه به طور جداگانه برنامه ها را در آیفون تان آفلود کنید

 

احتمالا شما دوست داشته باشید تنظیمات ویژگی آفلود کردن برنامه ها به جای پاک کردن آن ها را داشته باشید، اما دوست نداشته باشید که این ویژگی به صورت خودکار توسط آی او اس  باشد.

 

خوشبختانه شما همچان می توانید برنامه هایتان را جداگانه آفلود کنید اگرچه همچنان تنظیمات خودکار آفلود کردن برنامه ها خاموش باشد. چگونگی انجام این کار را اینجا داریم.

 

  • تنظیمات گوشی  را باز کنید
  • روی گزینه General بزنید
  • روی گزینه iPhone Storage بزنید
  • روی برنامه ای که می خواهید آن را آفلود کنید بزنید
  • در منو بعدی شما باید تنظیمات آفلود کردن برنامه را ببینید. روس آن بزنید
  • برای تأیید ، یک بار دیگر روی آفلود برنامه ضربه بزنید

 

مانند تنظیمات خودکار، آفلود کردن جداگانه برنامه های اسناد و داده های برنامه ها رارو گوشی شما  ذخیره خواهد کرد. به این ترتیب وقتی شما تصمیم به نصب مجدد برنامه بگیرید، داده های برنامه به صورت یک پارچه بازیابی خواهند شد.

 

چگونگی نصب مجدد برنامه های آفلود شده

 

چگونگی نصب مجدد برنامه های آفلود شده

 

به طور مشخص غیر فعال  کردن این ویژگی برنامه های شما را مجدد نصب خواهد کرد و مانع  از آفلود شدن خودکار برنامه ها در آینده خواهد شد.

 

اگر شما می خواهید که از این ویژگی همچنان استفاده کنید اما نیاز به دسترسی به آفلود کردن برنامه ها به طور جداگانه دارید، شما می توانید به صفحه ی setting -> General -> iPhone Storage بروید. روی برنامه مورد نظر بزنید و سپس روی دکمه Reinstall App بزنید.

 

از طرف دیگر ، برای نصب مجدد آن ، می توانید به سادگی روی نماد آن ضربه بزنید.

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن ها هم از این مطالب استفاده کنند.

هر سوالی در این زمینه دارید در زیر برای ما بنویسید.

 

منبع: https://appletoolbox.com/does-your-iphone-keep-uninstalling-apps-how-to-stop-automatic-offloading/

[wp-review]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید