7 روش مفید برای استفاده از Apple’s Notes

0
437
7 روش مفید برای استفاده از Apple's Notes
7 روش مفید برای استفاده از Apple's Notes

7 روش مفید برای استفاده از Apple’s Notes:اگر کاربر آیفون هستید، می‌دانید که بهترین راه برای ایجاد چک لیست، یادداشت سریع یک ایده یا طرح کلی با Notes است.

 در اکانت iCloud خود ذخیره کنید و یادداشت‌های شما از همه دستگاه‌های شما آپدیت شده و قابل دسترسی هستند.

Notes یکی از قابل اعتمادترین برنامه‌های ارائه شده توسط اپل است و به لطف iOS 13، این برنامه کاربردی هنر یادداشت برداری را به سطح دیگری می‌برد. برای کمک به شما در درک پتانسیل آن، در اینجا هفت نکته و ترفند آورده شده است تا از آن استفاده کنید.

  1. جست‌وجوی فوق العاده

اگر قبلاً از Apple Notes استفاده کرده‌اید، می‌دانید که این برنامه در جست‌وجوی متن تایپ شده یا دست نویس مشکلی ندارد. آنچه برنامه نمی‌توانست جست‌جو کند تصاویر بود، اما با iOS 13 تغییر کرد.

اصطلاح خاص خود را در نوار search تایپ کنید و تمام نمونه‌های کلمه را از متن‌ها، تصاویر و documents ذخیره شده مانند رسید دریافت می‌کنید.

  1. سازمان بهبود یافته

قبل از آپدیت iOS 13، سازمان فولدر اساسی بود. فولدرها فقط در یک مکان قرار داشتند. اما اکنون می‌توانید هر فولدری را جابجا کنید، به شرطی که در دستگاه یا iCloud شما ذخیره شود.

برای جابجایی فولدر، آن را فشار داده و به مکان جدید بکشید. اگر فولدر را در فولدر دیگری قرار دهید، به یک subfolder تبدیل می‌شود.

همچنین می‌توانید فولدر را به سمت چپ بکشید و روی نماد آبی فولدر کلیک کنید، سپس به سادگی مکان جدیدی را انتخاب کنید.

7 روش مفید برای استفاده از Apple's Notes
7 روش مفید برای استفاده از Apple’s Notes
  1. گزینه‌های قالب‌بندی عالی‌تر

توجه: این گزینه‌های قالب بندی فقط در صورت موجود بودن یادداشت‌های شما در iCloud ذخیره می‌شوند. اگر یادداشت‌های شما به ایمیل شما ضمیمه شود، این‌ها در دسترس نخواهند بود.

اگر می‌خواهید در یک یادداشت عنوان فرعی ایجاد کنید، Aa را از فهرست تغییر داده و انتخاب کنید. علاوه بر این، گزینه‌هایی دارید که شامل موارد زیر است: Bold ، Italic ، Underline یا Strikethrough.

ویژگی جدید دیگر، قابلیت کشیدن و رها کردن موارد چک لیست است. برای انجام این کار، کافی است مورد را فشار داده و در چک لیست آن را به مکان جدید بکشید.

  1. یادداشت ها را با سیری اضافه کنید

فقط کافی است شما یادداشت خود را تعیین کنید و دستیار هوشمند آن را برای شما بازخوانی می‌کند و نسخه متنی را در برنامه یادداشت‌های شما وارد می‌کند.

  1. یک فولدر را به اشتراک بذارید

در حالی که قابلیت اشتراک گذاری یادداشت‌های فردی ویژگی جدیدی نیست، با iOS 13، اکنون می‌توانید یک فولدر کامل را با دیگران به اشتراک بذارید. برای به اشتراک گذاشتن یک فولدر، صفحه را به سمت چپ بکشید و روی آیکون افزودن افراد کلیک کنید و نحوه دعوت از افراد را انتخاب کنید.

7 روش مفید برای استفاده از Apple's Notes
7 روش مفید برای استفاده از Apple’s Notes
  1. با پسورد محافظت کنید

برای هر یادداشت حاوی اطلاعات حساس، شما می‌توانید با گذاشتن پسورد، آن را ایمن نگه دارید.

برای قفل کردن یادداشت، وارد یادداشتی شوید که می‌خواهید از آن محافظت کنید و روی آیکون اشتراک گذاری در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید، سپس Lock را انتخاب کنید.

پس از قفل شدن، یک آیکون قفل را در کنار یادداشت همراه با آخرین تاریخ ادیت مشاهده خواهید کرد. برای باز کردن قفل، پسورد خود را وارد کنید.

  1. یک یادداشت را پین کنید

بدون نیاز به جست‌وجو یا مرتب سازی در میان مجموعه یادداشت‌های خود، فقط موارد مهم را پین کنید. با انجام این کار، هر یادداشت پین شده در بالا قرار می‌گیرد.

هر یادداشت را به سمت راست بکشید و روی نماد پین کلیک کنید. فرآیند را برای برداشتن پین تکرار کنید.

Documents را اسکن کنید

آیا می‌دانید می‌توانید Documents را در اپ Notes خود اسکن کنید؟ در حالی که تلفن‌های دیگر ممکن است شما را وادار به دانلود برنامه‌ای برای آن کنند، اپل شما را تحت پوشش قرار داده است.

به سادگی روی آیکون دوربین کلیک کنید و Scan Documents را انتخاب کنید. دوربین خود را روی Documents قرار دهید و از گزینه‌های drag برای قرار دادن تصویر در مرکز استفاده کنید.

پس از اتمام ویرایش‌ها، روی Done کلیک کنید و اکنون document خود را در اپ Notes خود اسکن کرده‌اید.

 

 

منبع:https://www.komando.com/smartphones-gadgets/apple-notes-app/702411/

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

[wp-review]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید