iPhone Other storage چیست

0
882
iPhone Other storage چیست
iPhone Other storage چیست

iPhone Other storage: چه چیزی است و چگونه آن را پاک می‌کنید؟

شما سعی دارید آخرین نسخه iOS را دانلود و نصب کنید، یا چند عکس بگیرید، یا آن برنامه جالب را که دوست شما به شما گفته است دانلود کنید و iPhone شما می‌گوید فضای ذخیره سازی پر است.

شما قبلاً هر برنامه‌ای را که فکر می‌کنید به آن نیاز ندارید حذف کرده‌اید و هنوز فضای کافی وجود ندارد. بنابراین به حافظه iPhone خود در صفحه تنظیمات نگاه می‌کنید و مطمئناً فضای ذخیره سازی iPhone پر است. بدتر از همه، قسمت عظیمی از آن فقط در دسته Other دسته بندی می‌شود. این چه معنایی دارد؟ چگونه از شر آن خلاص می‌شوید؟

فضای ذخیره سازی Other مرموز و گیج کننده است و هیچ جوابی وجود ندارد که برای همه مفید باشد، اما امیدوارم این راهنما به شما کمک کند تا با این مشکل کنار بیایید.

چگونه می‌توان فضای ذخیره سازی iPhone خود را مشاهده کرد

برای دیدن اینکه چه مقدار از برنامه‌ها و داده‌های شما در فضای ذخیره‌سازی iPhone شما ذخیره می‌شود، اپ Settings را باز کنید، گزینه General و سپس iPhone Storage را انتخاب کنید. در بالای صفحه، یک نمودار میله‌ای مشاهده می‌کنید که فضای ذخیره‌سازی iPhone شما را نشان می‌دهد و انواع داده‌ها آن را پر می‌کنند. در زیر آن لیستی از برنامه‌ها در تلفن خود و میزان فضای مورد نیاز آن‌ها را پیدا خواهید کرد، هم برای خود برنامه و هم برای داده‌های ذخیره شده‌ی آن.

iPhone Other storage چیست
iPhone Other storage چیست

ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا iPhone شما نمودار را نشان دهد، زیرا اسکن و تجزیه و تحلیل فضای ذخیره سازی آن زمان می‌برد. حتی بعد از اولین بار نمایش نمودار، چندین ثانیه بیشتر صبر کنید تا ثابت شود، زیرا مقادیر و لیست برنامه می‌توانند تغییر کنند در حالی که تلفن شما آنالیز خود را انجام می‌دهد.

Other storage چیست؟

منوی ذخیره سازی iPhone شما دسته‌های آشنا مانند Apps, Media, Photos و Mail را نشان می‌دهد، همچنین یک دسته Other که گاهی اوقات بسیار بزرگ است. برای دسته Other چند گیگابایت فضا معمول است و اگر بیش از 10 گیگابایت باشد، دیگر کنترل نمی‌شود.

دسته Other بزرگ و متنوع است، زیرا این یک دسته واقعی است. این شامل فایل‌های سیستم، حافظه نهان، صدای Siri (اگر other voices را دانلود کرده‌اید)، گزارش‌ها، آپدیت‌ها و موارد دیگر است. یکی از بزرگترین مقصران برای رشد غیرمستقیم Other افراد پخش موسیقی و ویدئو است. وقتی ویدیو یا موسیقی را از iTunes store، برنامه TV یا برنامه Music دانلود می‌کنید، به عنوان Media فهرست می‌شود. 

حافظه نهان Safari نیز می‌تواند بسیار بزرگ شود. و اگر متن‌های متنوعی با تصاویر یا ویدئو ارسال کنید، این می‌تواند فضای زیادی را پر کند.

قرار است آیفون شما این حافظه‌های نهان را مدیریت کند تا فضای ذخیره سازی شما کاملاً پر نشود، اما همیشه کار بزرگی انجام نمی‌دهد.

چگونه می‌توان اندازه داده‌های Other را کاهش داد

نمی‌توانید به طور کامل از شر Other خلاص شوید، اما معمولاً می‌توانید اندازه آن را کاهش دهید.

ابتدا سعی کنید حافظه نهان Safari خود را پاک کنید. به Settings برید Safari را باز کنید و Clear History and Website Data را انتخاب کنید.

اگر تب‌های Safari زیادی در آیفون خود باز کرده‌اید، ممکن است بخواهید اکثر آن‌ها را نیز ببندید.

iPhone Other storage چیست
iPhone Other storage چیست

پاک کردن داده‌های Safari ممکن است اندازه Other را کاهش دهد.

همچنین ممکن است بخواهید پیام‌ها را تغییر دهید تا پیام‌های قدیمی کمتر ذخیره شود. Settings‌ را باز کنید، سپس Messages را لمس کنید و به پایین تنظیمات Message History برید. به طور پیش فرض، Keep Messages روی Forever تنظیم شده است، اما ممکن است بخواهید آن را به 1 سال یا حتی 30 روز تغییر دهید تا داده‌هایی که در برنامه Messages ذخیره می‌شود، کاهش یابد.

iPhone Other storage چیست
iPhone Other storage چیست

ممکن است برنامه Messages فضای ذخیره‌سازی شما را با داده‌های زیادی پر کند.

در آخر، به iPhone Storage برگردید و به لیست برنامه‌ها نگاه کنید. بیشتر برنامه‌ها داده‌هایی را که به عنوان Apps دسته بندی شده‌اند ذخیره می‌کنند، اما برخی حافظه پنهانی را که در دسته other دسته بندی شده‌اند، نگه می‌دارند.

The nuclear option: پشتیبان‌گیری و تنظیم مجدد با iTunes

می‌توانید از طریق آیفون خود سعی کنید حافظه نهان کوچکی را که می‌تواند به اندازه فضای ذخیره‌سازی Other رشد کند حذف کنید، اما اگر می‌خواهید آن را تا حد ممکن کوچک کنید، باید از تلفن خود back up تهیه کرده و دوباره آن را تنظیم کنید. این می‌تواند کمی طول بکشد.

بهترین راه برای این کار استفاده از iTunes در Mac یا PC است.iPhone خود را به رایانه متصل کرده و iTunes را راه اندازی کنید. ممکن است از شما خواسته شود که اجازه دسترسی به iPhone شما را داشته باشد و passcode خود را وارد کنید، که باید این کار را انجام دهید.

با کلیک روی آیکون تلفن کوچک در بالا سمت چپ، آیفون خود را انتخاب کنید و در بخش Backup (پشتیبان‌گیری)، This Computer را انتخاب کنید. بررسی Encrypt local backup ایده خوبی است، فقط پسوردی را انتخاب کنید که فراموش نکنید. اکنون روی دکمه Backup کلیک کنید.

iPhone Other storage چیست
iPhone Other storage چیست

وقتی نسخه backup تهیه شد، iPhone خود را جدا کرده و به Settings> General> Reset برید و Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. با این کار آیفون شما به وضعیت out-of-the-box برمی‌گردد. وقتی دوباره راه اندازی شد و در مراحل نصب اولیه قرار داشت، دوباره آن را با iTunes باز به رایانه متصل کنید و برای بازیابی دستگاه خود، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

این طولانی‌ترین و سخت‌ترین راه برای کاهش اندازه فضای ذخیره‌سازی Other است، اما همچنین بهترین است. هیچ راهی برای کوچکتر کردن آن بعد از بازیابی مجدد وجود ندارد.

 

 

 

منبع:https://www.macworld.com/article/3388219/iphone-other-storage-what-is-it-and-how-do-you-delete-it.html#:~:text=Open%20Settings%20%3E%20Safari%20and%20choose,close%20most%20of%20them%2C%20too.&text=Clearing%20your%20Safari%20data%20might,to%20save%20fewer%20old%20messages

درصورتی که از این مقاله لذت بردید مارا با نظرات خود یاری کنید.

[wp-review]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید